Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina” w partnerstwie z Zamkiem w Pieskowej Skale (oddział Zamku Królewskiego na Wawelu) serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Święcie Szlaku Orlich Gniazd – JUROMANIA.

Nasze przedsięwzięcie odbędzie się 22 września 2018 roku (sobota) w godzinach 10:00 – 18:00 na Zamku w Pieskowej Skale oraz terenie przyległym. Wydarzenie jest związane ze świętem, które odbywać się będzie na terenie Województwa Małopolskiego i Śląskiego w wyznaczonych miejscach na całej długości szlaku Orlich Gniazd. Całodniowe wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na Szlak Orlich Gniazd ze wszystkimi jego walorami: kulturowymi, przyrodniczymi i historycznymi.

Program wydarzenia podzielony został na dwie części:

ZAMEK PIESKOWA SKAŁA

  • ALE HISTORIA, ZAMEK JAK ŻYWY!
  • SCENY Z ŻYCIA RENESANSOWEGO DWORU – całodzienny pokaz w wykonaniu rekonstruktorów z grupy Nomina Rosae
  • TAŃCE I MUZYKOWANIE – Szkoła Tańca Jane Austen, Camerata Cracovia
  • NAJSMACZNIEJSZA POEZJA STAROPOLSKA – (14:00 – 15:30) czyta Krzysztof Górecki, oprawa muzyczna Camerata Cracovia
  • WARSZTATY ARTYSTYCZNE I ZABAWY EDUKACYJNE:
  • “Szlaki i szlaczki” – projektujemy dekorację zamkowych krużganków,
  • “Moje królestwo” – robimy własnoręcznie pamiątkę z Święta Szlaku,
  • “Ornamenty, jakie to proste” – odnajdujemy i rozpoznajemy ozdoby na muzealnych skarbach,
  • “Słowem i piórkiem” – kaligrafujemy renesansową sentencję,
  • “Martwa natura w żywym zamku” – komponujemy, fotografujemy, rysujemy smaczne obrazy czyli martwe natury.

 

RAJD NORDIC WALKING Z JURAJSKĄ KRAINĄ

Zachęcamy amatorów ruchu na świeżym powietrzu i pięknych widoków Doliny Prądnika do wzięcia udziału w Rajdzie Nordic Walking z Jurajską Krainą, który będzie prowadzony pod okiem Stacji Zdrowie – oficjalnego partnera Polskiej Federacji Nordic Walking (PFNW) i jedynego reprezentanta Światowej Federacji Nordic Walking (INWA).

 

Zapisy przyjmuje organizator: LGD Jurajska Kraina, ul. Szkolna 4, Skała, tel. 12 380 10 61, e-mail. biuro@jurajskakraina.pl START – godz. 13:00, Zamek Pieskowa Skała (przed bramą wejściową na dziedziniec)
Uczestnikom zapewniamy: instruktorów Nordic Walking, kije do nordic walking, gorący posiłek, upominki, pamiątkowy dyplom dla każdego uczestnika.
_________

Lokalna Grupa Działania „Jurajska Kraina” na realizację zadania otrzymała dofinansowanie z budżetu Województwa Małopolskiego w otwartym konkursie ofert na realizację zadań publicznych Województwa Małopolskiego w obszarze turystyki w 2018 roku pn. “Małopolska Gościnna – III Edycja” – zadanie pod nazwą “Pieskowa Skała – Perła Szlaku”.