Wczoraj (8 sierpnia 2021 r.) Ochotnicza Straż Pożarna z Naramy obchodziła swój 95-ty jubileusz istnienia. W tym dniu mieliśmy okazję również świętować poświęcenie nowego wozu strażackiego, którym jednostka będzie służyła lokalnej społeczności. 

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która odbyła się w Parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Naramie. Stamtąd wszyscy zgromadzeni udali się wraz z orszakiem sztandarów OSP na teren remizy. Orszakowi przygrywała Orkiestra Dęta „Naramianka” z Naramy. W uroczystościach brały udział jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z całej gminy Iwanowice. Zaproszenie przyjęły również zaprzyjaźnione jednostki OSP spoza terenu gminy oraz goście specjalni. Wszyscy zgromadzeni odsłuchali historię naramskiej straży oraz wzięli udział w poświęceniu nowego wozu strażackiego, który oficjalnie tego dnia „przyjął chrzest” i obrał imię Wincenty. Chrzestni po dokonaniu symbolicznego przecięcia wstęg, uroczyście otwarli szampany skrapiając nowy nabytek straży. Zaproszeni goście w swoich przemówieniach składali podziękowania dla strażaków za ich nieocenione zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności – pomocy w zwalczaniu zniszczeń po klęskach żywiołowych, gaszeniu pożarów, pomocy przy wypadkach itp. – a także za organizowanie rozrywki i byciu w gotowości podczas uroczystości organizowanych przez inne podmioty. Na scenie wystąpiły dzieciaki, zabawiając mieszkańców piosenką oraz zabawnymi wierszykami o straży z Naramy. Muzycznie zaprezentował się również Zespół Śpiewaczy Ludowych „Naramiaki” z Naramy oraz grupa śpiewacza z Kozierowa wraz z akompaniamentem akordeonu. Strażacy zadbali o najmłodszych uczestników. Rozrywkę dla dzieciaków uzupełniały dmuchańce, słodkie smakołyki, strzelnica. Tego dnia przed remizą OSP mieliśmy okazję oglądnąć z bliska piękne, rzadko spotykane samochody. Po zakończeniu oficjalnej części wydarzenia na deskach parkietu odbyła się zabawa taneczna.

Dziękujemy, że jesteście zawsze gotowi do ratowania życia i mienia oraz niesienia pomocy w najtrudniejszych sytuacjach! Życzymy wszystkiego najlepszego oraz wielu sukcesów w dalszej strażackiej działalności.