W sobotę 24 sierpnia 2019 r. w Zalesiu odbyła się uroczystość jubileuszowa 50-lecia Koła Gospodyń Wiejskich. Panie świętowały swój dzień wraz gospodyniami z terenu całej gminy. Zaproszono lokalne władze, miejscowe przedsiębiorstwa, OSP oraz osoby, które przyczyniają się do rozwoju Koła. Członkinie z Zalesia przedstawiły zebranym zapisy z pamiątkowej kroniki oraz pięknie opowiedziały o minionych latach działalności. Podziękowania przedstawicielkom KGW w Zalesiu złożyli m.in. Józef Lasota – poseł na Sejm RP, Robert Lisowski – wójt Gminy Iwanowice, Marek Piekara – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Monika Świątek – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, Edward Stopiński – Przewodniczący Rady Gminy. Gospodynie przygotowały poczęstunek dla wszystkich zebranych. Panie z Zalesia po raz kolejny wykazały się ogromną gościnnością i sprawiły, że Jubileusz przebiegał w rodzinnej i radosnej atmosferze.

Dziękujemy za 50-lat aktywnego upowszechniania kultury i tradycji polskiej wsi oraz życzymy wielu dalszych sukcesów i wytrwałości w pracy na rzecz naszych lokalnych społeczności.

Ta data była szczególnie wyjątkowa dla mieszkańców Zalesia, ponieważ właśnie tego dnia odbył się także Piknik Rodzinny pn. „Pożegnanie lata”. Na terenie OSP w Zalesiu odbyły się więc dwa wydarzenia w jednym czasie. Warunki atmosferyczne były wręcz idealne do zrealizowania imprezy plenerowej. Mieszkańcy Zalesia i okolicznych wsi ochoczo zebrali się na terenie posesji OSP, by wspólnie spędzić czas. Strażacy zapraszali do skosztowania kiełbaski, którą sami pilnowali na ruszcie grila o wysublimowanym, oryginalnym wyglądzie. Dla dzieci przygotowano rozrywkę w postaci tzw. „dmuchańców”. Dzieci bezpłatnie mogły korzystać do woli. Ich niesamowite pokłady energii w tym miejscu były szczególnie widoczne. Członkowie OSP w Zalesiu prezentowali także sprzęt strażacki – w tym własny wóz. Każdy z zainteresowanych mógł wykonać ćwiczenie, które polegało na trafieniu w cel za pośrednictwem wody poddanej ciśnieniu. Dzieci ochoczo z uśmiechem na twarzy podejmowały się tego zadania i wracały do panów strażaków niejednokrotnie. Zwieńczeniem i jednocześnie punktem wspólnym tych dwóch wydarzeń była zabawa taneczna z zespołem muzycznym „Barwa”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia!