Już w kwietniu br. ruszają nowe zajęcia, których organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach. Będą to Warsztaty Jogi z elementami kultury Wschodu. Będzie je prowadzić certyfikowana instruktorka z Ukrainy p. Inna Boklach. Zajęcia będą obejmowały ćwiczenia Jogi oraz elementy stretchingu i relaksacji.

Joga jest dyscypliną, której celem jest rozwój, wyjście poza własne ograniczenia; przywraca harmonię, pomaga w poszukiwaniu równowagi. To absolutnie nie tylko zestaw ćwiczeń – to filozofia samodoskonalenia i medytacji. Oprócz wymiaru duchowego joga ma także świetne działanie fizyczne tj. wspomaga odporność, poprawia nastrój, reguluje ciśnienie krwi, poprawia elastyczność ciała i odpręża.

Celem GCKIB w inicjowaniu tego typu zajęć dla mieszkańców Gminy Iwanowice jest rozwijanie zainteresowań kulturalnych (kultura Wschodu), wynikających z potrzeb środowiska – (nie ma w Gminie takich zajęć, prowadzonych przez certyfikowanego instruktora) oraz współdziałanie w zakresie krajowej i zagranicznej wymiany kulturalnej (zajęcia prowadzi trener z Ukrainy).

Komitet UNESCO wpisał jogę na listę niematerialnego dziedzictwa kultury, w uznaniu za jej wpływ na społeczeństwo Indii, sięgający od obszarów zdrowia i medycyny aż po edukację i sztukę. Trening jogi przetrwał do dziś w Indiach, dzięki czemu uznaje się ją za jedną z najstarszych tradycji przekazywanych z pokolenia na pokolenie.

Zapraszamy do zapisów w GCKIB w Iwanowicach osobiście lub pod nr tel. (12) 388 45 16 w godzinach pracy instytucji, mailowo: gckib@iwanowice.pl lub poprzez Messenger.

Zajęcia będą się odbywały w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Iwanowicach w każdy poniedziałek w godzinach 18:00 – 19:00.

Na Jogę wystarczy zabrać karimatę/ręcznik, butelkę wody i….dobry nastrój. Poniżej dokumenty dostępne do pobrania. Deklarację należy złożyć osobiście w GCKIB ul. Strażacka 5, 32 – 095 Iwanowice Włościańskie.