W marcu tego roku z inicjatywy Wójta Gminy Iwanowice powstał projekt pn. Iwanowicka Akademia Futbolu. Jego misją jest objęcie profesjonalną opieką trenerską dzieci i młodzieży z terenów Gminy Iwanowice, która chce rozwijać swoje umiejętności piłkarskie. Projekt będzie realizowany we współpracy z klubami sportowymi z trenu Gminy Iwanowice i w oparciu o samorządową bazę sportową.

W projekt zaangażowali się trenerzy z wieloletnim doświadczeniem pracy z młodzieżą w krakowskich klubach, dla których inspiracją jest innowacyjna holenderska metodologia szkoleniowa stanowiąca element rozwoju profesjonalnych graczy z zagranicznych klubów. Celem Iwanowickiej Akademii Futbolu jest kształtowanie poprawnej techniki oraz rozwój motoryczny młodych graczy. To daje młodym ludziom możliwość trenowania na wysokim poziomie oraz rozwijanie swoich umiejętności. Sprzyja temu monitorowanie czynionych postępów oraz indywidualne podejście do zawodników – ich mocnych stron oraz tzw. obszaru do rozwoju.

Projekt obejmuje grupy wiekowe dzieci i młodzieży urodzonych w latach 2006-2011. Koszt treningów stacjonarnych wynosi 100zł/miesiąc, czyli ok. 12 zł za trening  (8 treningów w miesiącu). Planujemy aby treningi odbywały się w trzech miejscowościach: Iwanowicach, Sieciechowicach i Naramie. Ostateczny wybór miejsc treningowych będzie uzależnionych od liczby chętnych i ich miejsca zamieszkania.

Poza treningami stacjonarnymi Iwanowicka Akademia Futbolu zakłada także w swojej działalności obozy letnie i zimowe z wykwalifikowaną kadrą trenerską. Ich program nastawiony jest na rozwój indywidualnych umiejętności fizycznych oraz psychologicznych każdego z podopiecznych. Niebawem do szkół zawitają trenerzy Akademii, którzy opowiedzą więcej młodzieży na temat projektu oraz wręczą ulotki informacyjne dla Rodziców.

Harmonogram spotkań w szkołach jest następujący:

– Gminny Zespół Szkół w Iwanowicach – 6.04.2017 godz.9.00

– Szkoła Podstawowa w Celinach – 5.04.2017 godz.11.00

– Szkoła Podstawowa w Damicach  – 4.04.2017 godz.11.00

– Szkoła Podstawowa w Naramie – 10.04.2017 godz.10.00

– Szkoła Podstawowa w Poskwitowie – 7.04.2017 godz. 10.00

– Szkoła Podstawowa w Sieciechowicach – 5.04.2017 godz.9.00

– Szkoła Podstawowa w Widomej – 7.04.2017 godz.12.00

Oficjalne otwarcie projektu Iwanowickiej Akademii Futbolu planowane jest w dniu 6 maja br. na Orliku w Sieciechowicach, a w programie przewidzianych jest wiele atrakcji. Chętni będą mogli m.in. dokonać pomiaru szybkości biegu  na fotokomórkach  oraz wziąć udział w bezpłatnym treningu piłkarskim. Na miejscu będzie również możliwość odbycia bezpłatnych konsultacji z psychologiem sportu. Dodatkowo, w programie przewidziany jest otwarty turniej 3 – osobowych drużyn. Wszystkich chętnych już teraz serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

Na festynie majowym będzie można uzyskać więcej informacji i zapisać dziecko do Iwanowickiej Akademii Futbolu. Zapisy odbywają się także drogą mailową pod adresem: iafiwanowice@gmail.com  lub w Gminnym Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach tel. 12 388 40 03 wew. 29; mail: gckib@iwanowice.pl

Projekt Iwanowickiej Akademii Futbolu będzie dofinansowany z budżetu Gminy Iwanowice. Zapraszamy!