Iwanowicka Akademia Futbolu to rozwój sprawności fizycznej dla każdego – podsumowanie działań za rok 2019.

Iwanowicka Akademia Futbolu  składa się z dwóch sekcji piłkarskich; dla chłopców i dziewczynek, oraz zajęć tanecznych cheerleders dla dziewczynek. IAF prowadzi zajęcia we wszystkich szkołach na terenie Gminy Iwanowice. Celem akademii jest rozwijanie nie tylko sprawności fizycznej, ale i  rozwój osobisty wśród dzieci z regionu w wieku 5-14 lat.

W tym roku IAF poszerzyła swój obszar działania:

– w Damicach powstały dwie grupy piłkarskie w tym jedna żeńska , oraz grupa chłopców,

– powstał nowy projekt skierowany do dziewczynek „ IAF cheerleaders” który ma na celu rozwój sprawności poprzez taniec. Zajęcia dla cheerleaderek są formą dodatkowych zajęć oraz przygotowaniem do pokazów tanecznych i kibicowania chłopcom podczas wydarzeń sportowych. Liczymy że  dzieci w przyszłości będą czerpały z tych doświadczeń wiele korzyści osobistych.

– rozwinięta została struktura piłkarska. Nowością jest utworzona liga IAF w trzech kategoriach wiekowych. Liga IAF to rozgrywki w których rywalizują wszystkie lokalizacje między sobą.  Rozgrywki odbywają się co miesiąc, a uczestnikami są wszystkie dzieci z akademii. Dzięki takiej formie rywalizacji zawodnicy jeszcze bardziej mogą podnosić umiejętności, a przy tym poznawać nowych znajomych spędzając czas aktywnie przy dobrej zabawie i w dobrych nastrojach. Trenerzy zaś mogą obserwować i porównywać ogólny rozwój dzieci oraz zwracać uwagę na braki w poziomie wyszkolenia u poszczególnych grup lub zawodników. Taka forma rozgrywek przynosi korzyści całej społeczności lokalnej.  Podczas rozgrywek powoli zamierzamy wdrażać występy cheerleaderek, pierwsze układy miały już miejsce podczas wydarzenia mikołajkowego, i wyszło wspaniale.

– od tego roku wystartowaliśmy z grupami Top Talent dla piłkarzy. Dodatkowe nieodpłatne zajęcia dla grupy dzieci najbardziej wyróżniających się w rocznikach 2013- 2012. Takie zajęcia mają na celu maksymalny rozwój umiejętności piłkarskich w grupie uzdolnionych chłopców.

Najbardziej wyróżniające się dzieci z naszego regionu będą miały możliwość reprezentować gminę na skalę ogólnopolska. Naszym marzeniem jest aby dzieci z Gminy Iwanowice w przyszłości reprezentowały najwyższy szczebel rozgrywkowy w kraju czy nawet reprezentowały nasz kraj.

Do realizacji nowych działań oraz osiągnięcia sukcesów może przyczynić się tylko odpowiednio dobrana kadra szkoleniowa. IAF Akademia może pochwalić się wykwalifikowanym sztabem szkoleniowym z odpowiednim i  nieprzeciętnym podejściem do dzieci. Wśród trenerów piłki nożnej posiadamy trenerów aktualnych lub byłych piłkarzy, a ich atutem są posiadane dodatkowe kwalifikacje np. tytuł trenera przygotowania sprawnościowego, czy trenera bramkarzy. Wśród instruktorów zajęć tanecznych posiadamy wykwalifikowane byłe cheerleaderki.

Cieszymy się bardzo z zaufania jakimi obdarzyła nas Gmina Iwanowice oraz Rodzice naszych dzieci. To niezwykle ważne, daje nam to komfort pracy oraz możliwość stałego rozwoju. Cieszymy się z pozytywnych reakcji ze strony społeczeństwa, dzięki nim wspólnie możemy realizować te wszystkie projekty. Dziękujemy im za to.

W przyszłym roku kalendarzowym oprócz obozów w trakcie ferii i wakacji, w planach mamy zorganizować na naszych obiektach turnieje piłkarskie,  na które zaprosić chcemy duże kluby sportowe z Małopolski. Ubarwieniem imprez będą występy taneczne naszych dziewczyn, Wierzymy, że wspólnie uda nam się zrealizować te cele,  które przyczynią się do promocji regionu i Gminy Iwanowice. Robimy też kolejny krok w pozyskiwaniu wsparcia na dodatkowe wydarzenia, dlatego od stycznia akademia formalnie stanie się stowarzyszeniem, co pozwoli nam starać się o różne formy wsparcia zewnętrznego.

Koordynator IAF Grzegorz Banaszek