Pod koniec maja na terenie Gminy Iwanowice ruszyły zajęcia piłkarskie organizowane przez Iwanowicką Akademie Futbolu. Treningi IAF odbywają się pod patronatem Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach. W realizację projektu zaangażowani są doświadczeni trenerzy, którzy przenoszą najlepsze wzorce szkolenia dzieci i młodzieży na nasze lokalne podwórko.
            Mimo, że projekt wystartował na finiszu roku szkolnego spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i ich rodziców. W strukturach Iwanowickiej Akademii Futbolu zrzeszonych jest już pięćdziesięciu pięciu zawodników i zawodniczek. To pozytywnie rokuje na nowy sezon i pozwala przypuszczać, że IAF stanie się liderem w szkoleniu dzieci w naszym regionie.
            Tak udany start był możliwy dzięki zaangażowaniu lokalnych władz gminnych oraz oświatowych. Zajęcia odbywały się na terenie czterech szkół – Narama, Iwanowice, Celiny i Widoma. Do końca czerwca również Iwanowicka Akademia Futbolu prowadziła zajęcia dwa  razy w tygodniu w swojej głównej bazie szkoleniowej na terenie obiektu sportowego przy Urzędzie Gminy Iwanowice.
            W okresie wakacyjnym treningi zostają zawieszone, jednak od września Iwanowicka Akademia Futbolu wznawia zajęcia. Prawdopodobnie to jeden z nielicznych argumentów młodych entuzjastów piłki nożnej, który przemawia za szybkim zakończeniem wakacji. W przerwie letniej warto śledzić witrynę internetową Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek oraz  Gminy Iwanowice. Na stronach, jak i na profilu facebookowym Iwanowickiej Akademii Futbolu będą pojawiać się informacje dotyczące nowego sezonu.

                                                                                                                                                                                                    IAF