Dnia 17.01.2020 r.  związku z  rozpoczęciem II edycji projektu „Młody da Vinci” – innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży w gminach Michałowice i Iwanowice, odbyła się Konferencja naukowa inaugurująca cały projekt.

W piątek z samego rana wyjechaliśmy całą grupą do Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu o godzinie 9:30 odbył się interaktywny wykład z zakresu nauk matematyczno – przyrodniczych, po wykładzie dzieci udały się na drugie śniadanie.

Następnie odbyły się  warsztaty programowania Lego – robotów. Dzieci zostały podzielone na grupy wiekowe i samodzielnie projektowały roboty lego, które przy pomocy tabletów same jeździły i wydawały dźwięki, które zostały nagrane i zaprogramowane przez dzieci. Starsza grupa dzieci programowała układ taneczny dla robotów. Po tak ekscytujących zajęciach dzieci udały się na obiad.

Kolejnymi zajęciami w jakich uczestniczyły dzieci były warsztaty z zakresu technik pamięciowych.

Po zakończeniu zajęć udaliśmy się do domu.

W ramach realizacji projektu warsztaty będą się odbywać w siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach. Będą to zajęcia technik pamięciowych i technik szybkiego czytania – Młody Geniusz, przedmiotów przyrodniczo – matematycznych – Młody Badacz, oraz robotyki i programowania z wykorzystaniem robotów – Młody Programista.

Harmonogram zajęć zostanie podany w najbliższym czasie.