W niedzielne popołudnie, 23 lipca 2017 już po raz trzeci został rozegrany Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Starosty Krakowskiego przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. Zmagania zostały rozegrane przy zmiennej pogodzie  i licznie zgromadzonej publiczności. Wśród przybyłych gości byli: wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego Pan Marek Piekara, członek zarządu Rady Powiatu Krakowskiego Pan Arkadiusz Wrzoszczyk , członek Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej Kraków i jednocześnie Prezesa Ludowego Klubu Sportowego „Maszycanka” Maszyce Tomasz Dudek, sekretarz Gminy Iwanowice Pani Anna Tarko, przewodniczący Rady Gminy Iwanowice Pan Mirosław Rosa, przedstawicielka GCKIB w Iwanowicach Pani Małgorzata Kwiecień, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej Pan Krzysztof Zadora, Pan Zbigniew Grzyb, Prezes OSP Narama Pan Andrzej Wywiał, Naczelnik OSP Narama Pan Jerzy Kluzek. Każdej  drużynie na zakończenie zmagań zostały wręczone piłki ufundowane przez Pana Marka Piekarę.Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone pucharami.

W turnieju uczestniczyło 8 drużyn. Po losowaniu przeprowadzonym przez kapitanów skład poszczególnych grup wyglądał  następująco:

GRUPA  A
AS Świątniki Górne
Zieloni Niegowić
Jedynka Krzeszowice
Piast Łapanów

 GRUPA  B
Victoria Pińczów
LTS „Novi” Narama
Vicoria Zalas
Szreniawa Nowy Wiśnicz

          Wszystkie drużyny przystąpiły do rozgrywek pełne entuzjazmu i wiary w zwycięstwo. Mecze były bardzo zacięte ale przebiegły w atmosferze sportowej rywalizacji.

Z grup do fazy pucharowej weszły następujące drużyny:

z grupy A  Jedynka Krzeszowice i Zieloni Niegowić

z grupy A Victoria Pińczów i Novi Narama

               W półfinale  Jedynka Krzeszowice pokonała Novi Narama 2:0 a  Victoria Pińczów pokonała Zielonych Niegowić 3:0.W meczu o trzecie miejsce nasze dziewczyny zmierzyły się z zaprzyjaźniona drużyną która okazała się nie lada niespodzianką na turnieju. Zieloni Niegowić bowiem dopiero od tego sezonu będą debiutować w IV lidze małopolskiej kobiet. Po emocjonującym meczu padł wynik 2:1 dla Novinek.

 W finale zmierzyły się Jedynka Krzeszowice i Victoria Pińczów. Mecz przebiegał w szybkim tempie ale każda z drużyn grała bardzo ostrożnie nie chcąc stracić bramki. Rywalizacja w trakcie meczu delikatnie się zaostrzyła ale zapędy zawodniczek ostudził sędzia. W regulaminowym czasie gry padł bezbramkowy remis co automatycznie oznaczało przedłużenie emocjonującego pojedynku.

Po 5 seriach rzutów karnych to dziewczyny z Jedynki Krzeszowice miały powody do radości.

Wszystkim uczestniczkom turnieju, trenerom, kierownikom i opiekunom serdecznie dziękujemy za przybycie i wspaniałą rywalizację. Mamy nadzieję że wszyscy dobrze się bawili.

Serdecznie dziękujemy: prowadzącej turniej, Pani Katarzynie Nogieć, Panu Łukaszowi Płatek, który wcielił się w rolę ratownika medycznego oraz autorkom zdjęć Pani Małgorzacie Kwiecień i Pani Karolinie Ziarko za obszerną fotorelację i wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tych zawodów. Przypominamy że przedsięwzięcie to nie było by możliwe bez wsparcia Powiatu Krakowskiego.

Mecz o 5 miejsce:       AS Świątniki Górne     0:4     Szreniawa Nowy Wiśnicz

Mecz o 7 miejsce:       Piast Łapanów              1:0     Vicoria Zalas

Półfinały:                    Jedynka Krzeszowice   2:0     Novinki Narama

                                   Victoria Pińczów       3:0        Zieloni Niegowić

Mecz o 3 miejsce:       Novinki Narama        2:1      Zieloni Niegowić

Tabela końcowa końcowa przedstawia się następująco:

  1. Jedynka Krzeszowice
  2. Victoria Pińczów
  3. Novinki Narama
  4. Zieloni Niegowić
  5. Szreniawa Nowy Wiśnicz
  6. AS Świątniki Górne
  7. Piast Łapanów
  8. Vicoria Zalas

 

                                                                                                                          Przemysław Nogieć, Prezes LTS Novi Narama