W czwartek  30 marca 2017 r. reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sieciechowicach (dziewczęta rocznik 2005 i młodsze) wzięła udział w Wojewódzkim finale Ogólnopolskiego Turnieju o Puchar Tymbarku. Już sam awans do najlepszej dwudziestki drużyn z całej Małopolski był dla naszej szkoły dużym i niespodziewanym sukcesem. Sam turniej był dużą niewiadomą, gdyż nigdy wcześniej nie zaszliśmy tak daleko, ale spodziewaliśmy się, że nie będzie łatwo.

Ogrom turnieju zobaczyliśmy od razu po przybyciu na miejsce zawodów. Na zawodników czekało ustawionych aż 12 boisk do rozgrywania meczów wielkości Orlika. Oprócz naszej kategorii  dziewcząt U12 byli jeszcze chłopcy U 12 i U10. Łącznie wszystkich zawodników tego dnia było około 650.

W wyniku losowanie przypadło nam zmierzyć się z drużynami Szkoły Podstawowej z Lipnika, Wojnicza i Miechowa. Mecz pierwszy bardzo dobry w naszym wykonaniu udokumentowany bramkami Wiktorii Kaczmarek i Julki Osikowskiej. Kolejny mecz z drużyną z Wojnicza zaczął się nie po naszej myśli, gdyż niedyspozycję zgłosiła nasza najlepsza zawodniczka Wiktoria Kaczmarek, która musiała stanąć na bramce. Nie przeszkodziło jej to jednak w zdobyciu gola bezpośrednio z rzutu wolnego. Błąd w obronie kosztował nas jednak utratę bramki w drugiej połowie, a końcowy wynik 1:1 uważam za bardzo sprawiedliwy. Mecz ostatni z drużyną z Miechowa miał zadecydować, która z drużyn awansuje do ćwierćfinału. Wymiana ciosów zaczęła się tuż po pierwszym gwizdku.  Lepiej w mecz weszły jednak nasze zawodniczki szybko strzelając bramkę, a gola zdobyła niezawodna Gosia Warchala. Drugą jeszcze w pierwszej połowie strzela Oliwia Dryja i wynik 2:0 utrzymał się do końcowego gwizdka, a my tym samym awansowaliśmy do ćwierćfinału rozgrywek.

Kolejne losowanie postawiło nam na drodze drużynę Szkoły Podstawowej z Olesna, która równie dobrze spisywała się w fazie grupowej – podobnie jak my. Od początku staraliśmy się strzelić gola i już po kilku minutach sztuka ta udaje się naszej niezawodnej Gosi, która strzela kolejną w tym turnieju bramkę, niedługo później wynik na 2:0 ustaliła Natalia Dryja i tym samym znaleźliśmy się w półfinale. Tam czekał już na nas zespół z Przeciszowa. Tym razem nie było już tak łatwo. Nasze rywalki zdecydowanie lepiej operowały piłką i często gościły pod naszą bramką. My zaś byliśmy na tyle gościnni, że pozwoliliśmy im podczas tych wizyt strzelić sobie 5 bramek. Nasze rywalki zasłużenie wygrały z nami 5:0 i to one walczyły w wielkim finale a nam pozostał mecz o 3 miejsce ze Szkołą Podstawową z Bolęcina, który zremisowaliśmy w regulaminowym czasie 1:1, by ostatecznie wygrać w karnych. Tym oto sposobem nasze dziewczęta bardzo zmęczone, ale jeszcze bardziej szczęśliwe mogły stanąć na najniższym stopniu podium. Mimo braku awansu do finału ogólnopolskiego wynik osiągnięty przez nasza drużynę jest jednak bardzo dużym sukcesem naszej szkoły i życzymy sobie, aby takie niespodzianki nasi uczniowie robili częściej.  Sukces jest tym większy, że nasza drużyna nie posiadała żadnej zawodniczki, która przynależała by do jakiejkolwiek zrzeszonej drużyny piłkarskiej. Wszystkie swoje umiejętności zdobywały na lekcjach wychowania fizycznego i zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez szkołę lub na sieciechowickim Orliku.

Wyniki:

SP Sieciechowice- SP Lipnik 2:0

SP Sieciechowice- SP Wojnicz 1:1

SP Sieciechowice- SP Miechów 2:0

Ćwierćfinał:

SP Sieciechowice- SP Olesna 2:0

Półfinał:

SP Sieciechowice- SP Przeciszów 0:5

Mecz o 3 miejsce:

SP Sieciechowice- SP Bolęcin 1:1, w karnych 1:0

Zwycięski skład naszej drużyny: Bień Aleksandra, Warchala Małgorzata, Radłowska Klaudia. Dryja Olivia, Kruk Oliwia, Kaczmarek Wiktoria, Cieślik Emilia, Dryja Natalia, Czekaj Zofia i Osikowska Julia.

Opiekunem drużyny był pan Szymon Wesołowski.

Tekst i zdjęcia – Szymon Wesołowski