Dnia 30.03.2017r. w sali gimnastycznej przy Publicznym  Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie, odbyły się III Gminne Zawody Piłki Koszykowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Iwanowice.
       W zawodach wzięły udział drużyny z Publicznego Gimnazjum w Naramie im. Św. Jadwigi Królowej,  Publicznego Gimnazjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwanowicach.

      Dyrektor Gimnazjum powitał zawodników i opiekunów dziękując za przybycie na zawody. Podczas otwarcia zawodów pan Michał Krzyżak przypomniał zasady i przepisy gry. Mecze rozgrywano 2*15 min. Po losowaniu przez p. K. Zadorę dyrektora Gimnazjum  im. Św. Jadwigi Królowej w Naramie drużyn rozpoczął się mecz. Jako pierwsze rozpoczęły grę drużyny z Poskwitowa i Naramy. Po zaciętej walce rywalizację wygrała drużyna z Naramy, zdobywając 8 punktów, gimnazjum z Poskwitowa  wywalczyło 5 punktów.          
     Po pierwszej zakończonej rozgrywce odbyła się kolejna, tym razem do gry przystąpiło gimnazjum z Iwanowic przeciwko reprezentantom naszego gimnazjum – Naramy. Iwanowice pokonały gimnazjum z Naramy 13-10.     
Kolejna rozgrywka pomiędzy Iwanowicami a Poskwitowem zakończyła się wygraną Gimnazjum z Iwanowic 18-8.                         Po zakończeniu tego meczu wszystko było już jasne. Iwanowice wygrywając 2 mecze zajęły I miejsce, Narama mając na koncie jedną wygraną  i jedną porażkę zajęła II miejsce, a Poskwitów zajął III miejsce.      
      W klasyfikacji  indywidualnej najlepszym zawodnikiem został Piotr Cygan z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwanowicach, który zdobył najwięcej punktów. Natomiast w konkursie rzutów osobistych drużynowo  najlepsze okazało się Publiczne Gimnazjum im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie.                                                                  
      Na zakończenie wszyscy zawodnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek, po którym zostały wręczone przez  p. K. Zadorę dyrektora Publicznego Gimnazjum  im. Św. Jadwigi Królowej w Naramie oraz nauczyciela wychowania fizycznego p. Michała Krzyżaka puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek  w Iwanowicach. Spotkanie zostało uwieńczone wspólnym pamiątkowym zdjęciem.                                                                   

Serdecznie zapraszamy na kolejny turniej w przyszłym roku, ze sportowym pozdrowieniem organizator Michał Krzyżak.