W imieniu Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Królowej w Naramie, serdecznie zapraszamy do udziału w III Gminnym Konkursie Pięknego Czytania „Czytam, bo lubię i tym się chlubię” o tytuł „Mistrza pięknego czytania”. Tematem konkursu są książki dla dzieci napisane przez znanego i lubianego autora – Grzegorza Kasdepke.

Konkurs przeznaczony jest dla czytelników z klas II i III szkół podstawowych z terenu Gminy Iwanowice.

Po przeprowadzeniu etapu szkolnego na szczebel gminny można wytypować po 1 reprezentancie z danej klasy (razem dwie osoby ze szkoły).
Warunkiem udziału w konkursie jest zgłoszenie przez szkołę uczestników do dnia 24.03.2021r. (środa) oraz dostarczenie nagranego filmu (np. pendrive, płyta CD/DVD) do dnia 29.03.2021 r. (poniedziałek).

Co musisz zrobić aby wziąć udział w konkursie? To proste:

  1. Musisz być Uczniem klasy II lub III Szkoły Podstawowej działającej na terenie Gminy Iwanowice,
  2. Wypożycz biblioteki jedną z książek Grzegorza Kasdepke,
  3. Wybierz jeden fragment i przygotuj się do jego przeczytania na forum klasy, weź pod uwagę przede wszystkim technikę czytania (płynność, dykcja, tempo czytania) środki artystycznego wyrazu (pauzowanie, modulacja głosu i jego brzmienie, tempo, ekspresja, akcent zdaniowy) zachowanie limitu czasu.
  4. Klasa wybierze najlepszego czytelnika, który weźmie udział w gminnym etapie konkursu.
  5. Aby zgłosić udział w etapie gminnym należy nagrać film, w którym najlepszy czytelnik zaprezentuje swoje umiejętności i dostarczyć go wraz ze zgodami do Publicznej Szkoły Podstawowej w Naramie lub Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.
  6. Czas prezentacji musi się zmieścić w 3 – 5 minut.

Poniżej znajdziecie niezbędne dokumenty oraz zgody.