W dniu 07 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Iwanowicach odbył się po raz drugi Międzyszkolny Koncert Pieśni Patriotycznych pt. „Nie ma świętowania bez pieśni śpiewania”, którego organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

Nasze spotkanie rozpoczęliśmy przedstawieniem dzieci z Gminnego Zespołu Teatralnego „Kwadrat”, który głęboko poruszyły wszystkich obecnych i który przygotowała Maria Szczepaniak. Następnie przedszkolaki i uczniowie ze szkół  śpiewali piękne i wzruszające pieśni patriotyczne.  W przerwie na scenie pojawiła się również Orkiestra Dęta „Hejnał” z Sieciechowic, która swoim występem uświetniła całe spotkanie.

Na nasz koncert przybyło mnóstwo znamienitych gości, dzieci, rodziców, dziadków oraz mieszkańców.

W jury oceniającym dzieci zasiedli Pani Anna Tarko Sekretarz Gminy Iwanowice, Pani Barbara Mrajca przedstawiciel Seniorów, Pani Elżbieta Morek wiceprzewodnicząca Rady Gminy oraz Pani Anna Miłkoś nauczyciel muzyki.

Po oglądnięciu wszystkich występów jury wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce otrzymali
Oddział Przedszkolny w Widomej, Przedszkole w Iwanowicach oraz dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Poskwitowie

II miejsce otrzymali
Oddział Przedszkolny w Celinach, Przedszkole w Sieciechowicach oraz Szkoła Podstawowa w Iwanowicach, Szkoła Podstawowa w Sieciechowicach i Szkoła Podstawowa w Celinach.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie Gratulujemy!

Szkołom dziękujemy za zaangażowanie, nauczycielom za przygotowanie uczniów a rodzicom za pomoc. Podziękowanie należą się również KGW Iwanowice za przygotowanie pysznych ciast do naszej kawiarenki i obsługę oraz pracownikom szkoły, gminy, GCKiB i Spółdzielni  Socjalnej „Nad Dłubnią”  za pomoc w organizacji całego przedsięwzięcia.