W dniach 25-27 maja w Szczurowej odbyła się 36. edycja KRAKOWSKIEGO WIANKA – Przeglądu Zespołów Regionalnych, Kapel, Instrumentalistów, Grup Śpiewaczych i Śpiewaków Ludowych im. Jędrzeja Cierniaka.
Miło nam poinformować, że nasze „Maszkowianki” z Maszkowa otrzymały I NAGRODĘ oraz nagrodę pieniężną w wysokości 250 zł w kategorii „Kobieca Grupa Śpiewacza!

Konkurencja wśród artystów była ogromna, ponieważ w czasie trzydniowych przesłuchań Jury obejrzało występy aż 14 zespołów regionalnych, 13 kapel ludowych,13 solistów-instrumentalistów, 31 grup śpiewaczych oraz 14 śpiewaków ludowych z 7 powiatów regionu Krakowiaków Wschodnich, Zachodnich i Pogórza Ciężkowickiego tj. brzeskiego, bocheńskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, myślenickiego, tarnowskiego i wielickiego.

Gminę Iwanowice reprezentowała Kobieca Grupa Śpiewacza „Maszkowianki” w 6-osobowym składzie – Dorota Bartuś, Jolanta Ciaranek, Zofia Gumula, Ewelina Kaczor, Maria Żołowicz, i Teresa Żurek. Panie zaśpiewały dwa utwory – „A w Maszkowie za dworym” i „Niedaleko boru kuźnio murowano” i zaprezentowały się naprawdę wspaniale! Ich mocne i piękne głosy zrobiły ogromne wrażenie na jury i publiczności oraz zapadły w pamięć jeszcze długo po występie.

Nagrody głównej „Krakowskiego Wianka” w tej edycji Przeglądu nie przyznano, natomiast, oprócz „Maszkowianek”, I nagrodę oraz nagrody pieniężne ex equo otrzymały również Kobieca Grupa Śpiewacza KGW OSTRĘŻŁANKI z Ostrężnicy i Łan i Kobieca Grupa Śpiewacza WESOŁE KUMOSZKI z Tomaszowic.

Tym samym „Maszkowianki” zagwarantowały sobie występ na Festiwalu Folkloru Polskiego „Sabałowe Bajania”, który w tym roku odbędzie się w dniach 11-15 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej.

 „Maszkowiankom” serdecznie gratulujemy oraz życzymy co najmniej takich sukcesów na kolejnych Festiwalach!