W grudniu znów działo się dużo. Uczyliśmy się robić dekoracje bożonarodzeniowe. Zajęcia urozmaicił pokaz różnych technik ich wykonywania, prowadzony przez rodziców uczniów gimnazjum i szkoły podstawowej. Pod ich czujnym okiem tworzyliśmy w GZS ozdoby na bożonarodzeniowy kiermasz. Podczas kolejnych spotkań juniorzy i seniorzy wykonywali banieczki zdobione wstążkami i cekinami, choineczki sznurkowe i sizalowe, stroiki, gwiazdy, łańcuchy oraz ozdoby zrobione przy pomocy szydełka.

 6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Dzieci dostały słodycze i drobne upominki oraz wykonywały gipsowe aniołki, choineczki i inne dekoracje świąteczne.

Zaczęliśmy również szyć spódnice krakowskie dla młodszych dziewczynek (tym razem czerwone i zielone), które będą służyły naszym uczennicom podczas występów.

 Jak zwykle rozwijaliśmy sprawność fizyczną i umiejętności komputerowe naszych podopiecznych. Dużo rozmawialiśmy o świętach Bożego Narodzenia, ich znaczeniu w kulturze chrześcijańskiej, tradycyjnych potrawach wigilijnych oraz zwyczaju kolędowania. Wymienialiśmy się przepisami kulinarnymi i doświadczeniami.

Dnia 29 grudnia miało miejsce spotkanie podsumowujące roczną współpracę juniorów
i seniorów w GZS. Nasi juniorzy przedstawili występ grupy kolędniczej, który wywarł ogromne wrażenie na seniorach. Śpiewaliśmy kolędy, wspominaliśmy nasze trwające dwanaście miesięcy zajęcia, oglądając przygotowaną na tę okazję prezentację. Następnie usiedliśmy wszyscy przy wspólnym stole – suto zastawionym domowymi wypiekami i różnymi smakołykami. Była to okazja do wzajemnych konwersacji i życzeń noworocznych.

 Grudzień był ostatnim miesiącem działalności OWS w Iwanowicach, ale radosne wspomnienia jeszcze długo będą w naszej pamięci.

Wszystkim uczestnikom naszych zajęć pragniemy serdecznie podziękować za udział i mile spędzony razem czas.

Zadanie finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice. Realizatorem zadania jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno–Oświatowych w Widomej.

Animatorki: Marta Małek i Janina Trzaska