Minął ostatni miesiąc naszych zajęć – GRUDZIEŃ. Na początku miesiąca ozdabialiśmy styropianowe kule – jako bombki metodą decoupage, wstążkami, cekinami. Było to bardzo przyjemne zajęcie dające wiele satysfakcji. Najpiękniejsze ozdoby świątecznego stołu to pomysł naszej Pani Krysi B. Były to styropianowe stożki -jako choinki na podstawce. Wykonane zostały metodą cukierkową, czyli krepina pocięta na paski powyginana jak cukierek. CUDO….Takie same zrobiliśmy na prezenty dla naszych gości i sympatyków. Nie zabrakło także tradycyjnych stroików z żywą choiną. Nasze – to styropianowe wianki okręcone wstążką, ozdobione bombkami, choiną, szyszkami i świeczką. Wyglądały skromnie, ale imponująco.

 Ostatnimi naszymi działaniami było przygotowanie uroczystej kolacji kończącej projekt. Najpierw zastanowiliśmy się nad menu. Każdy zdeklarował się, że coś zrobi. Gotowaliśmy barszcz, kompot, kapustę z grzybami, ziemniaki. Smażyliśmy ryby. Panie upiekły pyszne ciasta, zrobiły uszka do barszczu. Były też dwie sałatki śledziowe. Jednym słowem uczta. 20 grudnia o godzinie 16.00 wielu wspaniałych gości zaszczyciło nas swoją obecnością. Razem z nami wspominali cały rok naszych spotkań. Było bardzo miło.
Mogliśmy przekazać dla Szkoły Podstawowej w Sieciechowicach i Samorządowego Przedszkola „Słoneczne” w Sieciechowicach po 6 gorsetów, które zaprezentowały podczas spotkania nasze najmniejsze uczestniczki zajęć.
Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędy, które przeniosły nas myślami do Świąt, złożyliśmy życzenia i w tej pięknej atmosferze zakończyliśmy rok. Rok pełen ciekawych zajęć. Myślę, że każdy z uczestników mógł się czegoś nauczyć od innych. Nasza dewiza to uczymy się od siebie – młodsi od starszych i odwrotnie. To nam się udało. Ale najcenniejsze w tych naszych spotkaniach to rozmowa i wspólne towarzystwo.

Od stycznia rozpoczynamy nowy projekt pt: „Dialog międzypokoleniowy drogą do aktywizacji Seniorów”, w którym najcenniejsza będzie, tak jak i teraz, nasza obecność, bo czujemy się razem jak w Rodzinie. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólne chwile, dziękuję za cały rok.

Animator Krystyna Kowalczyk

Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2016 r. było finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.