Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe im. św. Jana Bosko w Celinach w ramach realizacji projektu „Wspieranie osób starszych w integracji z młodzieżą” od stycznia organizuje popołudniowe zajęcia pod hasłem AKTYWNY SENIOR – KREATYWNY JUNIOR.

Grudniowe zajęcia rozpoczęliśmy wykonywaniem choinek z płatków kosmetycznych, które później przekazaliśmy do Kaplicy w Celinach. Następnie również choinki, ale tym razem z makaronu i orzeszków laskowych. Makaronowe choinki ozdabialiśmy farbą w sprayu, kokardkami z wstążek oraz brokatem. Młodsi uczestnicy, ze względu na prostsze wykonanie, wybrali choinki z krepiny. 

Kolejne zajęcia przeznaczyliśmy na układanie świątecznych stroików, w których znajdowały się m.in.   świece wykonane przez nas metodą decoupage. Stroiki uczestniczki przygotowywały nie tylko dla siebie, ale także dla gości, którzy przybyli na podsumowanie projektu.
Drugą połowę grudnia zajęły nam przygotowania do podsumowania projektu. Najpierw zabraliśmy się za zaproszenia. Zastanowiliśmy się też nad menu. Przygotowaliśmy śpiewniki z najpiękniejszymi kolędami oraz prezentację multimedialną z całego roku.
Tak minął nam czas do podsumowania projektu. Przyjechali goście, których zaprosiliśmy do stołów, przedstawiliśmy prezentację i nasze Panie zaśpiewały kolędy i pieśni biesiadne, aż nareszcie to na co wszyscy czekali – jedzenie. Mogliśmy spróbować pysznych przysmaków przygotowanych przez uczestniczki. Były to m.in. krokiety, barszcz czerwony, paszteciki z kapustą i z grzybami oraz wiele innych potraw. Wszyscy mogli obejrzeć stoliczek z naszymi rękodziełami z całego roku, które przyniosły nasze drogie Panie i dzieci. Dzień później uczniowie i nasze uczestniczki mogli obejrzeć przygotowane przez dzieci Jasełka. W ten sposób pożegnaliśmy się z grudniem, a zarazem z projektem ,,Aktywny Senior – Kreatywny Junior”.

Dziękujemy Seniorom i Juniorom za zaangażowanie i aktywnie wspólnie spędzony czas, który, mamy nadzieję, długo pozostanie w naszej pamięci. Zapraszam na kolejny projekt pt: „Dialog międzypokoleniowy drogą do aktywizacji Seniorów”, który rozpoczynamy w styczniu.

Animator: Agnieszka Patoła