Dnia 30 maja 2018 roku odbył się Gminny Konkurs Orograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII” dla uczniów klas IV-VI. Do udziału w konkursie zgłosiło się pięć szkół podstawowych z gminy Iwanowice, co bardzo nas ucieszyło, zważywszy na fakt, że miesiąc maj obfituje w wiele konkursów gminnych o różnej tematyce, a ortografia języka polskiego jest tematyką trudną dla wielu uczniów.

Tegoroczna edycja konkursu miała zmienioną formułę, tym razem zrezygnowałam z testu ortograficznego na rzecz dłuższego dyktanda, które było główną częścią ortograficznych zmagań. Ponadto uczniowie podeszli do zadania zespołowego, które wymagało szybkiej, zespołowej pracy pod presją czasu. W czasie gdy komisja konkursowa sprawdzała dyktanda, uczestnicy przystąpili do quizu ortograficznego. Podzieleni na grupy złożone z 3 uczniów danej szkoły, mieli za zadanie wyszukać w 7 minut jak najwięcej słów ukrytych w rozsypance literowej, a następnie w ciągu 4 minut uzupełnić odpowiednimi literami wyrazy z ortograficznymi trudnościami i wstawić je do odpowiednich przysłów. Quiz ortograficzny był okazją do zdobycia tytułu Ekspertów ds. ortografii oraz dodatkowych nagród. W czasie gdy komisja sprawdzała pracę, uczniowie mieli czas na zabawę na boisku szkolnym oraz słodki poczęstunek.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za przybycie na tegoroczną edycję konkursu, wszystkim gratulujemy i serdecznie zapraszamy za rok!

A oto wyniki konkursu:

 – I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Łucja Rerutko ze szkoły w Damicach.
 – II miejsce zdobyła Klaudia Kluzek- uczennica szkoły w Naramie
 – III miejsce zdobyła Wiktoria Kolawa ze szkoły w Poskwitowie
 – III miejsce zdobyła Wiktoria Górska – uczennica szkoły w Naramie
 – Wyróżnienia otrzymały uczennice: Julia Mikoś – uczennica P.S.P. w Celinach oraz  Julia Prusiewicz ze P.S.P. w Naramie

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobne upominki. Uczniowie, którzy zdobyli miejsca na podium, również otrzymali dyplom oraz słowniki PWN. 
Szczególne podziękowania kierujemy do fundatora upominków i poczęstunku – Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek, które jednocześnie objęło patronat nad całym przedsięwzięciem oraz do grona pedagogicznego, które na co dzień kładzie duży nacisk na wysoki poziom nauczania, czego wymiernym efektem są właśnie wyniki Konkursu. Bardzo dziękuję Pani Dyrektor naszej szkoły Annie Krawczyk za ufundowanie nagród książkowych dla uczestników konkursu oraz Pani Agacie Ziobro za ułożenie dyktanda oraz pomoc w organizacji konkursu. Mamy nadzieję, że nagrodzeni uczestnicy będą stanowili inspirację dla swoich rówieśników w dążeniu do wzorowego posługiwania się polszczyzną i równie dobrej znajomości reguł ortografii.
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!