Co w Gminie Iwanowice się działo w dniu 4 czerwca 2017 roku? O czym mówiono głośnio i co pozostanie na długo w naszej pamięci ?

   Uśmiech dziecka to najcudowniejszy dar, jaki możemy od niego otrzymać. My w zamian możemy im dać swój czas. Dla najmłodszych to najlepszy prezent, wart więcej od najlepszej konsoli czy setek zabawek. To dla naszych dzieci, ale i nie tylko w dniu 4 czerwca 2017 roku Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach oraz LKS Czarni’03 Grzegorzowice zorganizowali dwie imprezy; „Puchar Wójta w piłce nożnej” oraz „Gminny Dzień Dziecka”.

  Dzień ten wypełniała radość i uśmiech dzieci zarówno tych małych, jak i tych nieco większych. Na boisku w Grzegorzowicach Wielkich słychać było nie tylko głosy dzieci, rodziców ale i dziadków. Impreza rozpoczęła się już we wczesnych godz. przedpołudniowych rozgrywkami w piłkę nożną o Puchar Wójta. Pierwsze rywalizowały ze sobą o podium drużyny dziewcząt i drużyny chłopców ze szkół podstawowych, a następnie drużyny  z gimnazjów z terenu naszej gminy. Ostateczna klasyfikacja pucharowa rozrywek przedstawia się następująco w poszczególnych kategoriach:

Szkoły Podstawowe

Chłopcy:                                                                    Dziewczęta:                          
I miejsce S.P. z Poskwitowa                                    I miejsce S.P. z Celiny
II miejsce S.P. z  Celiny                                            II miejsce S.P. z Iwanowic
III miejsce S.P. z Naramy                                         III miejsce S.P z Sieciechowic

Gimnazja

Chłopcy:                                                                    Dziewczęta:
I miejsce Gimnazjum z Iwanowic                             I miejsce Gimnazjum z Iwanowic
II miejsce Gimnazjum z Naramy                               II miejsce Gimnazjum z Naramy
III miejsce Gimnazjum z Sieciechowic                     III miejsce Gimnazjum z Poskwitowa

  Równocześnie w czasie trwania rozgrywek, odbywały się zawody w licznych konkurencjach sportowych .Były to miedzy innymi: skoki w workach, biegi 4x10m, skok w dal. Wszyscy uczestnicy biorący udział zarówno w rozgrywkach piłki nożnej, jak i w zawodach sportowych zostali nagrodzeni pucharami ,medalami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wymienione nagrody zostały wszystkim uroczyście wręczone przez Roberta Lisowskiego – Wójta Gminy Iwanowice, Marka Piekarę – Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu Krakowskiego,  Elżbietę Morek – Radną Gminy Iwanowice, Karola Baranka – Prezesa LKS Czarni‘03 Grzegorzowice oraz Krystynę Cieślik oraz Wiesławę Zarębowicz – Sołtysów wsi Grzegorzowice Wielkie i  Grzegorzowice Małe. Nagrody zostały ufundowane przez Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

  W godzinach późniejszych impreza miała charakter rodzinnego pikniku, podczas którego można było uczestniczyć w pokazach prowadzonych przez wykładowców Iwanowickiego Uniwersytetu Dziecięcego Wyższej Szkoły Humanitas, pooglądać występu uczniów z oddziałów przedszkolnych Szkoły z Widomej oraz występy dzieci i młodzieży z Gminnego Zespołu Szkół w Iwanowicach.   Nie zabrakło też mnóstwa warsztatów, podczas których dzieci mogły wykazać się umiejętnościami cukierniczymi oraz plastycznymi. Organizatorzy nie pozwolili im się nudzić nawet przez chwilę. Po występach dzieci i młodzieży ze szkół, na scenie zagościła Pani Ania Kukawska, która nie tylko śpiewała znane piosenki dla dzieci, ale prowadziła zabawy animacyjne do późnych godzin wieczornych. Wszystkim dużo radości sprawiły również liczne atrakcje dmuchane, a były to miedzy innymi – ścianka wspinaczkowa, stonoga z przeszkodami, czy kule wodne. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również zabawa z niespodzianka, w której można było wygrać rower, hulajnogę czy deskorolkę. Wymienione nagrody znalazły swoich właścicieli już pod sam koniec pikniku.

Podczas imprezy również łasuchy mogły znaleźć coś dla siebie. Można było skosztować zapiekanki, kiełbaski, waty cukrowej, popcornu, ale największym chyba zainteresowaniem cieszyły się lody. Grzegorzowice Wielkie w tym dniu odwiedziło mnóstwo osób, a uśmiechy na twarzach najmłodszych był dla wszystkich organizatorów wspaniałą nagrodą za trud włożony w przygotowanie imprezy i były niezawodną oznaką tego, że była ona udana. Dlatego w tym miejscu pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Pucharu Wójta oraz Gminnego Dnia Dziecka.

Dziękujemy głównym organizatorom Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach oraz LKS Czarni’03 Grzegorzowice. Podziękowania za trud wniesiony w organizację oraz przygotowanie poczęstunku dla wszystkich dzieci składamy również na ręce Pani  Elżbiety Morek – Radnej Gminy Iwanowice, Pań Krystyny Cieślik i Wiesławy Zarębowicz – Sołtysów wsi Grzegorzowice Wielkie i  Grzegorzowice Małe oraz Pań z Koła Gospodyń Wiejskich, a jednocześnie członkiń Zespołu Ludowego „Grzegorzowianki”. Serdeczne podziękowania za wszelaką pomoc kierujemy również do druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej z Grzegorzowic. Dodatkowe podziękowania należą się również Panu Łukaszowi Wójcikowi za udostepnienie sprzętu muzycznego, Panu Mariuszowi Kieresiowi za obsługę muzyczną i pomoc w prowadzeniu imprezy, Panu Wojciechowi Siucie za opiekę  medyczną oraz nauczycielom z Widomej i Iwanowic, którzy przygotowali swoich uczniów do występów na naszej scenie.

Wszystkim jeszcze raz stokroć dziękujemy i do zobaczenia za rok. 

Monika Świątek