Szanowni Państwo,

w niedzielę 02.06.2019 r. w Gminie Iwanowice odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Na naszych Milusińskich czekało mnóstwo atrakcji. Największym powodzeniem cieszyły się oczywiście tzw. „dmuchańce” – dmuchane zamki, zjeżdżalnia, tor przeszkód, basen z kulkami. Mimo bardzo długich kolejek dzieci nie traciły zapału. Szaleństwo królowało, a uśmiechnięte twarze mówiły same za siebie. Drugim punktem programu każdego młodego gościa była trampolina, gdzie w asyście opiekuna oraz z asekuracją profesjonalnego sprzętu, można było “fikać koziołki” w powietrzu i unosić się wysoko ponad głowami zebranych. Z pewnością niejeden z rodziców wspominał czasy dzieciństwa i zazdrościł zabawy. Wyczerpane dzieci ładowały akumulatory posilając się pysznymi lodami lub watą cukrową, a gdy były głodne miały idealną okazję, by wraz z rodzicami skosztować przeróżnych pyszności z bufetu, które zostały przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich z Iwanowic. Każdy mógł spróbować aromatycznych kiełbasek i szaszłyków z grilla. Dla osłody serwowano wypieki domowej roboty, które z pewnością podbiły serca smakoszy deserów. W czasie, gdy najmłodsi korzystali z opisanych wyżej rozrywek, nieco starsi prowadzili rozgrywki w piłce nożnej o Puchar Wójta Gminy Iwanowice na boiskach sportowych. Rodzice czynnie i z pełnym zaangażowaniem dopingowali, podpowiadali taktyki i oklaskiwali poczynania swych pociech. Zawodnicy dawali z siebie wszystko, by znaleźć się na najwyższym stopniu podium i pokazać przeciwnikowi kto jest najlepszy!

W rozgrywkach NAJLEPSZYMI Z NAJLEPSZYCH ZOSTALI:

Wśród DZIEWCZĄT:

 • Z KLAS IV – VI Szkoła z Sieciechowic
 • Z KLAS VII (SP) – III (GIMNAZJUM) Szkoła z Iwanowic

Wśród CHŁOPCÓW

 • Z KLAS IV – VISzkoła z Iwanowic
 • Z KLAS VII (SP) – III (GIMNAZJUM) → Szkoła z Grzegorzowic

 

MIEJSCE DRUGIE

Wśród DZIEWCZĄT:

 • Z KLAS IV – VISzkoła z Celin
 • Z KLAS VII (SP) – III (GIMNAZJUM)→ Szkoła z Sieciechowic

Wśród CHŁOPCÓW

 • Z KLAS IV – VI → Szkoła z Celin
 • Z KLAS VII (SP)– III (GIMNAZJUM) Szkoła z Poskwitowa

MIEJSCE TRZECIE

Wśród DZIEWCZĄT:

 • Z KLAS IV – VI → Szkoła z Damic
 • Z KLAS VII (SP) – III (GIMNAZJUM) Szkoła z Celin

Wśród CHŁOPCÓW

 • Z KLAS IV – VI → Szkoła z Naramy
 • Z KLAS VII (SP)– III (GIMNAZJUM) Szkoła z Iwanowic

Wszystkim serdecznie gratulujemy i składamy wielkie ukłony! Jesteśmy pełni podziwu dla waszej gry i determinacji na boisku.

Gwoździem programu tego dnia był także Gminny Konkurs Talentów, podczas którego najmłodsi mieszkańcy Gminy Iwanowice prezentowali swoje umiejętności. Podziwialiśmy śpiew, taniec oraz grę na instrumentach. Trudno było wybrać faworyta. Publiczność miała przyjemność również podziwiać jak pięknie i z gracją poruszają się nasze małe gimnastyczki, które ze względów bezpieczeństwa występowały na murawie boiska obok sceny. Tu też swoje umiejętności zaprezentowały dziewczynki ze SP w Widomej. Pokazały jak można połączyć sztukę walki WUSCHU z tańcem. Publiczność miała też okazję podziwiać zdolności wokalne – zarówno chłopców jak i dziewczynek. Niektóre występy były naprawdę porywające. Barwy głosu uczestników, prezentowana technika jak i interpretacje utworów zasługują na podziw. Z zaskoczeniem odkrywaliśmy też jak wiele dzieci z naszej gminy potrafi grać na instrumentach. Część uczestników prezentowała swoje umiejętności będąc dopiero na początku swojej przygody z instrumentem – mimo to już było widać i słychać że to będzie przygoda przez wielkie „P” na całe życie. Bardziej zaawansowani w swobodny sposób posługiwali się dźwiękiem ze swych instrumentów, pokazując tym samym jakie efekty daje ciężka, długoletnia praca i żmudne ćwiczenia. Oglądający mieli okazję sami przekonać się, że czas poświęcony na warsztat nie jest czasem straconym. Warto wspomnieć o szkolnych grupach tanecznych, które pokazały klasę swoimi występami pod względem dbałości o strój i przede wszystkim swobody ciała oraz ciężkiej pracy. W tej kategorii każda grupa wiekowa dawała z siebie wszystko i wypadli naprawdę fenomenalnie!!! Za swoje występy dzieci zostały nagrodzone wyróżnieniami.

W konkursie indywidualnym/rodzinnym/koleżeńskim wyróżnienie otrzymali:

 • Zespół „TRZY PLUS JEDEN”, w skład którego wchodzą Amelia Dusza, Mateusz Wieczorek, Natalia Cupiał, Zuzanna Małecka
 • Natasza Kobińska
 • Krzysztof Kaczmarczyk

W konkursie szkolnym wyróżnienia zostały przyznane w następujących kategoriach:

WOKAL:

 • Zespół SZARE NUTKI za utwór „Prząśniczki” ze SP z Sieciechowic
 • Hania Żurek za utwór „Lubię spać” ze Szkoły Podstawowej w Damicach
 • Klaudia Kluzek za utwór „Barcelona” ze Szkoły Podstawowej w Naramie
 • Oliwia Kruk za utwór „List do matki” ze Szkoły Podstawowek w Celinach

 

GRA NA INSTRUMENCIE:

 • Bartłomiej Gadzina za grę na perkusji, ze Szkoły Podstawowej w Damicach
 • Emilia Sienko i Natalia Ryż za grę na saksofonie, ze Szkoły Podstawowej w Widomej

 

TANIEC „SPORTOWY

 • Maria Gałkowska i Zuzanna Bubak za pokaz sztuk walki „Wushu” ze Szkoły Podstawowej w Widomej

 

TANIEC

 • Klasa III gimnazjum za taniec „Kalinka” z Gimnazjum w Iwanowicach

Uczestnicy za występ otrzymali talon na lody, mały upominek oraz pamiątkowy dyplom. Wszystkim dziękujemy za wspaniałe przeżycia. Życzymy wielu sukcesów na coraz większych scenach! Jesteśmy zaszczyceni, że możemy podziwiać nieśmiałe i śmiałe początki wielkich osobowości muzycznych! ?

Serdecznie dziękujemy przede wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Gminnego Dnia Dziecka w Iwanowicach. Szczególne podziękowania należą się OSP z Celin, OSP z Iwanowic oraz Spółdzielni Socjalnej „Nad Dłubnią” za niezawodne i niezwykle sprawne wsparcie techniczne. Dziękujemy szanownemu jury za trud oceny – nie było to z pewnością proste zadanie. Wielkie podziękowania składamy także paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie licznych pyszności.

 

Organizatorzy:

GCKiB w Iwanowicach

Gmina Iwanowice