Urząd Gminy Iwanowice, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach serdecznie zaprasza wszystkich uczniów  do wzięcia udziału w Gminnych zawodach łyżwiarskich na lodowisku w Sieciechowicach.

Regulamin Gminnych zawodów łyżwiarskich w Sieciechowicach.

 1. Zawody odbędą się 7.02.2019r.(zbiórka godzina 8.30) i podzielone zostaną na 3 kategorie jednoczenie dla chłopców i dziewcząt:

        Klasy I-III Szkoły podstawowe
        Klasy IV-VI Szkoły podstawowe
        Klasy –VII, VIII i Gimnazja

 1. Konkurencja polegać będzie na jak najszybszym pokonaniu toru przeszkód załącznik 1.
 2. Do każdej kategorii szkoła wystawić może maksymalnie 4 zawodników. Każdy zawodnik ma trzy próby, z których do klasyfikacji liczył będzie się czas lepszy. Dla najlepszych sportowców czekają cenne nagrody.
 3. Zgłoszenia do 4.02.2019r. u Pana do Szymona Wesołowskiego pod nr. telefonu 509-075-294.
 4. Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie, organizator nie ponosi odpowiedzialności za wypadki podczas zawodów,
 5. Osoby startujące w zawodach muszą posiadać podpisaną klauzulę informacyjną RODO, zgodę na udział w Gminnych Zawodach Łyżwiarskich i zgodę na wykorzystanie wizerunku dziecka oraz ważną legitymację szkolną (wszystkie niezbędne dokumenty oddajemy organizatorowi w dniu zawodów a są one dostępne dostępne w załącznikach tego maila)
 6. Organizator zapewnia obsadę sędziowską
 7. Organizator zastrzega sobie prawo do interpretacji wszystkich kwestii spornych
 8. Zawodnicy biorący udział w zawodach muszą posiadać rękawiczki, czapki lub kaski (możliwość wypożyczenia na miejscu w dniu turnieju)
 9. W zależności od ilości zgłoszonych drużyn i zawodników możliwe jest zmiana ilości przejazdów oraz godzin rozpoczęcia zawodów. Dodatkowo 5 osobowa reprezentacja Gminy Iwanowice z klas IV-VI weźmie udział ogólnopolskich zawodach łyżwiarskich 19.02.2019r. na Stadionie Narodowym w Warszawie.
 10. Przyjmuje się, że zgłoszenie do zawodów jest równoznaczne z akceptacją niniejszego regulaminu.
 11. Czas trwania zawodów oraz godzina zakończenie uzależniona jest od ilości zgłoszonych szkół i zawodników.
 12. Dojazd na miejsce zawodów własnym zakresie.

 

Opis testu sprawnościowego:

Każdy zawodnik startuje z przed belki znajdującej się na linii startu. Na sygnał krokami lewa i prawa noga przechodzi nad 4 belkami  położonymi na lodzie w odległości 50cm jedna od drugiej, jazda przodem (5m), przejazd pod przeszkodą (wys. Poprzeczki 110cm) ,przejazd nad 2 pachołkami (30 cm wys.) leżącymi w odległości 1metra tzw. beczułki, jazda przodem 6 metrów do pachołka, jazda po łuki 90 °  w prawo obok pachołka, jazda przodem do kolejnego pachołka umiejscowionego w tej samej linii w odległości 4 metrów, objazd pachołka łukiem w lewo 360 ° i przejazd do slalomu między 3 pachołkami ustawionymi co 1,5 metra w kierunku startu, jazda przodem 6metrów, hamowanie przy krążku, podniesienie krążka z lodu i jazda przodem 6 metrów w kierunku mety usytuowanej obok linii startu.

RODO i ZGODA NA UDZIAŁ W ZAWODACH ŁYŻWIARSKICH