Ostatni dzień przed feriami tj. 27 stycznia na lodowisku w Sieciechowicach  odbyły się Gminne Zawody Łyżwiarskie dla szkół z terenu gminy. Do zmagań zgłosiły się niemal wszystkie placówki wystawiając swoich reprezentantów, których łącznie było ponad 40. Na początek do rywalizacji stanęli najmłodsi, czyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Po nich swoje ślizgi zademonstrowali uczniowie klas IV-VI,  a na sam koniec wystartowali gimnazjaliści. Każdy zawodnik miał 4 podejścia do jak najszybszego pokonania specjalnie przygotowanego toru przeszkód.

A tak przedstawiają  się wyniki w poszczególnych kategoriach:

Klasy I-III
1. Duszyc Wiktora (Sz. P. Sieciechowice)
2. Mastalerczyk Łucja (Sz. P. Sieciechowice)
3. Faracik Kamil (Sz. P. Sieciechowice)

Klasy IV-VI
1. Adamczyk Bartłomiej (Sz. P. Sieciechowice)
2. Orczyk Antoni (Sz. P. Sieciechowice)
3. Małek Sebastian (Sz. P. Poskwitów)

Gimnazja
1.Dudek Dawid (Gimnazjum Iwanowice)
2. Kurbiel Kamil (Gimnazjum Iwanowice)
3. Schabowski Tomasz (Gimnazjum Grzegorzowice)

Na koniec wszyscy najwyżej sklasyfikowani zawodnicy otrzymali wartościowe nagrody ufundowane przez GCKiB w Iwanowicach . Organizatorem zawodów był animator Białego Orlika Szymon Wesołowski. Sędziami zawodów byli  Pan Jakub Sieniawski ze Szkoły Podstawowej w Poskwitowie oraz Pani Monika Wójcik ze Szkoły Podstawowej w Sieciechowicach – serdecznie im dziękujemy. Podziękowania składamy również Panu Januszowi Majowi Dyrektorowi Szkoły Podstawowej za udostępnienie sal i sprzętu nagłaśniającego oraz Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej z Sieciechowic, która ufundowała i przygotowała  ciepły posiłek dla wszystkich uczestników zawodów.

Okiem Organizatora: Obserwując już 4 sezon zawodów łyżwiarskich szkół z naszej gminy, możemy zauważyć, że z  roku na rok zawody cieszą się co raz większym zainteresowaniem. Zwiększają się również umiejętności uczestników, a widać to w rekordach czasowych na torach przeszkód jakie co rok są poprawiane. Zawody łyżwiarskie wspierają rozwój dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie ich aktywności ruchowej prowadzącej do poprawy sprawności  fizycznej, zdolności motorycznych , stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia. Dodatkowo optymalnie organizując zawody wykorzystujemy infrastrukturę sportową powstałą w ramach rządowego programu „Biały Orlik”. Cieszymy się, że to co robimy jest doceniane, a widzimy to po liczbie chętnych do uprawiania tego dość „egzotycznego” sportu jakim jest łyżwiarstwo. Do zobaczenia za rok.

Szymon Wesołowski