104 Rocznicę odzyskania Niepodległości Gmina Iwanowice obchodziła w tym roku w Sieciechowicach. Obchody rozpoczęły się koncertem wokalnym pieśni patriotycznych w wykonaniu: Pana Sebastiana Szydło, Pana Wilhelma Pasterza, Pani Gabrieli Mruk i Pani Dominiki Matusik oraz uroczystą Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Andrzeja, celebrowaną przez Ks. Proboszcza Tomasza Zięcika oraz Wikarego – Ks. Sebastiana Czopka.

Po Mszy Świętej Wójt Gminy Iwanowice – Pan Robert Lisowski z delegacją z Urzędu Gminy Iwanowice, Przewodniczący Rady Gminy – Pan Edward Stopiński, Radni i Sołtysi, Komendant Gminny OSP – Pan Grzegorz Szydło, delegacje ze sztandarami OSP, delegacje Szkół Podstawowych i KGW oraz mieszkańcy gminy przemaszerowali w pochodzie, aby złożyć kwiaty na grobie Ks. Tomasza Banacha na cmentarzu w Sieciechowicach. Pochód prowadziła Orkiestra Dęta „Hejnał”z Sieciechowic, drogę oświetlał wóz strażacki OSP.

Następnie wszyscy skierowali się w stronę Szkoły Podstawowej, gdzie odbyła się część artystyczna Gminnych Obchodów 11 Listopada. Uroczyście odśpiewano Hymn Narodowy, uczniowie przygotowali piękne przedstawienie, Orkiestra Dęta „Hejnał” zagrała koncert. Na koniec wszyscy zebrani śpiewali wspólne pieśni patriotyczne.

Serdecznie dziękujemy SP Sieciechowice z Panem Dyrektorem Januszem Majem za organizację i przygotowanie przedstawienia, Radzie Rodziców SP Sieciechowice, KGW Sieciechowice i KGW Lesieniec za przygotowanie pysznych potraw i słodkich ciast współfinansowanych przez GCKiB w Iwanowicach.