Dnia 3 marca na PGE Narodowy w Warszawie odbył się finał VIII edycji Turnieju Mistrzowie Białego Orlika, którego celem jest aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocja aktywnego spędzania czasu. Turniej przeznaczony był dla dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej, a więc rocznika 2007 i dzieci młodszych.

W tegorocznej edycji Turnieju Mistrzowie Białego Orlika, udział wzięło 21 drużyn z całej Polski. Jak co roku, rywalizacja była zacięta. Zwycięzcą Turnieju Mistrzowie Białego Orlika 2020 została drużyna z Mikołowa. Drugie miejsce zajęły Orły Oleśnica, trzecie drużyna z Mińska Mazowieckiego, a czwarte reprezentacja Elbląga. Sędzią głównym zawodów był Mariusz Czerkawski były zawodnik zawodowej ligi NHL. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy, puchary i medale. Nasza drużyna uplasowała się w dolnej części tabeli, ale z tak silną obsadą jaka była w tym roku na prawdę nie ma się czego wstydzić tym bardziej, że złożona była głównie z zawodników z rocznika 2008 i 2009 a więc z nadzieją można patrzeć na przyszłoroczne zawody. Reprezentacja Białego Orlika z Sieciechowic wyłoniona została w zawodach gminnych.
Zawody przeprowadzone były brazylijskim systemem pucharowym, a polegały na rywalizacji sześcioosobowych zespołów w jak najszybszym pokonaniu testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku. Tor przeszkód zawierał podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem, utrzymanie równowagi.

Reprezentacja Gminy Iwanowice wystąpiła w składzie:
Oliwia Kruk, Hulist Maja, Faracik Kamil, Faracik Gabriel.

Udział w zawodach możliwy był dzięki wsparciu Urzędowi Gminy Iwanowice, który pokrył koszty transportu zawodników na miejsce zawodów za co serdecznie dziękujemy!