W sobotę 18.06.2016 r. w Grzegorzowicach, w samo południe rozpoczął się długo oczekiwany przez dzieci naszej gminy – Dzień Sportu. Tego dnia na boisku sportowym Czarnych 03 miały odbyły się finały Pucharu Wójta Gminy Iwanowice w piłce nożnej. Dodatkowymi atrakcjami były różnorodne konkurencje indywidualne dla wszystkich obecnych dzieci. Oprócz zmagań sportowych każdy uczestnik mógł bezpłatnie poskakać na trampolinie, pozjeżdżać na dmuchanych zamkach i pobawić się kulkami. Dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyły się lody włoskie, a wśród rodziców dania z wyśmienitego grilla oraz Zabawa z Niespodzianką.

Wszyscy zaproszeni goście, a więc dzieci i młodzież wraz z opiekunami z 7 Szkół Podstawowych i 5 Szkół Gimnazjalnych z terenu naszej gminy, zjawili się punktualnie o wyznaczonej porze. Każdy uczestnik mógł zapisać się do dwóch z pięciu indywidualnych konkurencji, w dwóch kategoriach wiekowych. Listy startowe szybko się zapełniły, wiec można było od razu przejść do wyłonienia najlepszych sportowców Gminy Iwanowice. Sędziami konkurencji tego dnia byli Pan Szymon Wesołowski i Pani Judyta Orczyk.

Zmagania, w których przyszło się zmierzyć lokalnym olimpijczykom to:
– tor przeszkód na czas,
– wyścigi w workach na czas,
– slalom z piłka na czas,
-strzały do bramki,
-bieg po kopercie.

Zawody indywidualne rozpoczęły się o godzinie 12.30, a duża liczba uczestników, nawet przy wysokiej intensywności przeprowadzania konkurencji, sprawiła, że trwały aż do samego końca pikniku. Równolegle do zmagań indywidualnych rozgrywane były Mecze Finałowe Pucharu Wójta w kategoriach Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Eliminacje do rozgrywek odbyły się na przełomie maja i czerwca, a miejscem zmagań był Orlik w Sieciechowicach W rozgrywkach eliminacyjnych wzięło udział około 200 zawodników i zawodniczek z całej gminy.

Wyniki Finałowych rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Iwanowice:

Dziewczęta Szkoły Podstawowe
I miejsce – Iwanowice
II miejsce – Damice

Chłopcy Szkoły Podstawowe
I miejsce – Widoma
II miejsce – Sieciechowice

Dziewczęta Szkoły Gimnazjalne
I miejsce – Iwanowice
II miejsce – Poskwitów

Chłopcy Szkoły Gimnazjalne
I miejsce – Iwanowice
II miejsce – Narama

Jak widać, prym w tym roku w piłce nożnej wiodą zespoły z Iwanowic. Gratulacje jednak należą się wszystkim finalistom, którzy tego dnia uczestniczyli w sportowych zmaganiach.

Uroczyste zakończenie Dnia Sportu oraz dekoracja nagrodzonych sportowców odbyła się tuż przed meczem Seniorskiej drużyny Czarni 03 Grzegorzowice i Juvenii Prandocin. Nagrody ufundowane przez Zarząd Klubu Czarnych oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach wręczyli Wójt Gminy Iwanowice Pan Robert Lisowski, Radna Grzegorzowic Elżbieta Morek, Sołtyski Grzegorzowic Małych i Wielkich – Panie Wiesława Zarębowicz oraz Krystyna Cieślik.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok!

Szymon Wesołowski