„Znów jesieni przyszła pora
                                                                                                                                              z  nią, jak zawsze, dni seniora.”

         Październik i listopad są miesiącami seniorów. 1 X obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 X Europejski Dzień Seniora, 14 XI –Światowy Dzień Seniora,  a 20 XI –Ogólnopolski Dzień Seniora.

         A Seniorzy w OWS Widoma uczcili swoje święto organizując imprezę 23 listopada. Ale nie była to zwykła impreza, skoro zaprosiliśmy na nią znamienitych gości. Swoją obecnością zaszczycili nas: Przewodniczący Rady Gminy Iwanowice Pan Mirosław Rosa, Wójt Gminy Iwanowice Pan Robert Lisowski, Dyrektor GCKiB  Pani Monika Świątek, Kierownik GOPS Pani Olimpia Krzyworzeka, przedstawicielki Zarządu Stowarzyszenia Inicjatyw Społeczno Oświatowych w Widomej Dyrektor Szkoły Pani Bożena Lisowska i Pani Dorota Seweryn.

         Spotkanie miało niezwykle sympatyczny przebieg. Kiedy władze Gminy udekorowali Nas medalami „SENIOR NA MEDAL” i wręczyli upominki- poziom hormonu szczęścia –serotoniny znacznie się nam podniósł i w zamian zaprosiliśmy gości do wspólnego śpiewania piosenek ze „Śpiewnika Seniora”- specjalnie przygotowanego na tę okazję.

                               „OWS – ie, OWS -ie
                               Fajna z tobą życia jesień
                              Chociaż sporo latek mamy,
                              Z życia w pełni korzystamy.
                              Bo OWS- owska wiara
                              Pełną piersią żyć się stara.”

Wszyscy, nieco zmienieni przebraniem (peruki, kapelusze, okulary i inne śmieszne gadżety) bawiliśmy się znakomicie w myśl haseł:

                „Czemu nie ulec radości, gdy nadejdzie czas starości.”
               „Seniorko, Seniorze szalej ,dokąd możesz!”

       O nasze podniebienia doskonale zadbały seniorki, przygotowując pyszny poczęstunek. Raczyliśmy się wybornym domowym ciastem, smacznymi sałatkami, wędlinami, śledziami ale największym powodzeniem cieszył się swojski chleb ze swojskim smalcem.

       Wspólna zabawa: tańce, karaoke, wesołe wierszyki, kawały – wprawiały nas w wyśmienity humor, który udzielił się również naszym miłym gościom – przyszłym seniorom.
             

                  „Tak Seniorzy żyją,
                 Ćwiczą, więc nie tyją,
                 Tańczą i śpiewają
                 Zawsze humor mają…”

       Dziękuję serdecznie naszym znamienitym gościom  za uświetnienie naszej uroczystości swoją obecnością, za uśmiech i radość. Dziękuję naszym kochanym Seniorkom i Seniorom  za przygotowanie poczęstunku i fantastyczną postawę. Dziękuję animatorce Basi Perek za wykonanie zaproszeń, dekoracji i śpiewników, a animatorce Majce Boczkowskiej za przygotowanie podkładów muzycznych i tekstów do karaoke.

A wszystkim uczestnikom spotkania (w tym sobie) dziękuję za wspólna wspaniałą zabawę, za luz, humor i uśmiech.

                „O każdej dnia i roku porze

                Zawsze uśmiechaj się , SENIORZE!”

Na zakończenie zacytuję nasza Noblistkę Wisławę Szymborską:

„Dopiero człeku  twój wiek DOJRZAŁY!

Odsłania życia urok wspaniały…”

I tego się  T R ZY M A J M Y !

Animatorka Barbara Mrajca

 Zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą  w 2016r.”  finansowane jest ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.