Dnia 29 maja 2016 roku, w niedzielę w miejscowości Biskupice, na terenach sportowo rekreacyjnych obok remizy OSP Biskupice odbył się długo wyczekiwany przez wszystkich muzyczny „Dzień Dziecka”. Cała impreza organizowana była przez Orkiestrę Tempo z Iwanowic.

Orkiestra rozpoczęła przygotowania do imprezy już kilka miesięcy przed wydarzeniem. Kulminacyjnym momentem przygotowań do całego przedsięwzięcia były ostatnie dni przed 29 maj, kiedy to z pomocą strażaków z OSP Biskupice został przygotowany teren i rozłożony parkiet przed zamontowaną wcześniej na boisku sceną.

Dzień Dziecka rozpoczął się  punktualnie o godz. 13:00, gdzie przy bardzo słonecznej pogodzie oraz wysokiej temperaturze na scenie wystąpiła dwójka młodych i zdolnych perkusistów. Muzycy  wykonali po kilka utworów, które zostały nagrodzone gromkimi brawami licznie przybyłej publiczności. Następnie rozpoczęły się występy dzieci ze szkół z terenu Gminy Iwanowice. Były to dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Bosko z Celin,  Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego z Damic,  Gimnazjum im. Noblistów Polskich z Grzegorzowic Wielkich, Gminnego Zespołu Szkół z Iwanowic, Publicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. św. Franciszka z Asyżu z Poskwitowa oraz z Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego z Widomej. Wszystkie występy dzieci były udane  i ciekawe. Reprezentowany poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki. Po występach młodzi adepci sztuki scenicznej otrzymali drobne upominki, które wręczały im postacie z bajek obecne podczas całej imprezy. Był to Tygrysek, Kubuś Puchatek, Prosiaczek, Smok Wawelski, Kaczka Dziwaczka oraz Pani Domisiowa. Wszystkie występy zakończyły się po godzinie 16:00.

Podczas całej imprezy wszystkie przybyłe do Biskupic dzieci wraz z rodzicami mogły korzystać z różnorakich atrakcji takich jak: malowanie twarzy farbkami, zabawy w kulkowym zamku, zjeżdżanie na dmuchanej zjeżdżalni, oprócz tego można było zapoznać się z ofertą Parku Wodnego w Krakowie, zrobić sobie zdjęcia z bajkowymi postaciami, podejść do stoiska powiatowej policji i otrzymać gadżety dotyczące bezpieczeństwa. Atrakcją również  był wystawiony wóz strażacki, do którego można było wsiąść za kierownicę oraz obejrzeć jego wyposażenie. Na Stoisku Medycznym można było zbadać ciśnienie i nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

Całe wydarzenie poprowadziła grupa młodych i doświadczonych animatorów z grupy AniMe, którzy cały czas umilali dzieciom czas organizując różne konkursy, zabawy, za które można było otrzymać słodki lub dmuchany upominek.

Głównym punktem imprezy był koncert Orkiestry TEMPO.  Tuż po godzinie 17:00 wszyscy muzycy zasiedli na scenie i rozpoczęli strojenie instrumentów. Pomimo pojawienia się przelotnych opadów deszczu, koncert rozpoczął się punktualnie o godzinie 17:30. Orkiestra rozpoczęła „Marszem Chorążych”, następnie zagrała dobrze znany utwór „Hej Sokoły”, potem był czas na kilka zagranicznych, takich jak: „The Second Waltz”, „You Raise Me Up”, „Mission Impossible”, „Holiday in Rio” oraz „One Moment in Time”. Muzycy swój koncert zakończyli marszem „Schloss Hornerburg”. Po długich brawach publiczności Orkiestra na bis zgrała „Marsz Radeckiego”. Cały Koncert  Orkiestry „Tempo” zagrany podczas „Dnia Dziecka” był owocem ich kilkumiesięcznej pracy na cotygodniowych próbach. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i pasji nieocenionego dyrygenta Piotra Święchowicza. Po zakończeniu koncertu na scenie zaczął przygotowywać się zespół muzyczny Telex do zabawy tanecznej w plenerze.

Całe wydarzenie zostało sfinansowane ze środków Gminy Iwanowice. Impreza  została objęta patronatem Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach.

Dziękujemy serdecznie strażakom z OSP Biskupice za pomoc przy organizacji tegoż wydarzenia. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji Dnia Dziecka. Dziękuję wszystkim szkołom za prezentacje swojego dorobku artystycznego. Dziękuję również wszystkim przybyłym.

Mamy nadzieję że spędzony dzień w Biskupicach z Reprezentacyjna Orkiestrą Tempo Iwanowice zostanie na długo w pamięci dzieci oraz wszystkich gości.

Rafał Chwastek