Dnia 18 lutego w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Sieciechowicach uroczyście obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. W tym roku sala gimnastyczna szkoły wypełniona została przez licznie przybyłe Babcie i Dziadków. Cała uroczystość przebiegła jak zawsze w bardzo miłej i życzliwej atmosferze

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 17:00, kiedy to specjalnie dla naszych gości zostało zaprezentowane przedstawienie pt.:„Calineczka” przygotowane przez uczniów klas młodszych pod kierunkiem wychowawczyń – pań Moniki Wójcik, Joanny Muchy i Renaty Kurbiel. Znakomita gra naszych małych aktorów oraz przepiękne stroje i dekoracje sprawiły, że występ bardzo się wszystkim podobał, czemu goście dawali wyraz nagradzając dzieci raz po raz gromkimi brawami.
Następnie na scenie zagościli uczniowie klasy piątej (z pomocą przedstawicielki klasy szóstej), którzy przygotowali przedstawienie zatytułowane „Bajkowy ambaras”. Opiekę nad nimi sprawowały panie Edyta Siwek i Katarzyna Man-Iskrzak.
Po obu przedstawieniach uczniowie klas młodszych wierszem i piosenkami złożyli Babciom i Dziadkom życzenia, a na koniec wszyscy odśpiewali gromkie „sto lat”. Po części artystycznej wszyscy zasiedli do wspólnego stołu, aby przy herbatce i słodkościach przygotowanych przez rodziców dalej świętować. Na koniec dzieci wręczyły wszystkim przybyłym babciom i dziadkom samodzielnie wykonane upominki.
Do życzeń chcieliśmy dołączyć podziękowania dla wszystkich, którzy zawitali w progi naszej szkoły i zaproszenie na obchody tego pięknego święta w przyszłym roku.

/Tekst i zdjęcia Andrzej Wołowczyk/