W miniony piątek w naszej szkole odbyła się coroczna, niezwykle ważna uroczystość – Dzień Babci i Dziadka. Tradycją naszej szkoły jest uczczenie tego święta w sposób możliwie najbardziej wzniosły, aby podkreślić ważną rolę naszych seniorów, jaka pełnią w życiu każdego z naszych uczniów. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą Świętą, a następnie gdy wszyscy zaproszeni zebrali się w szkole, pani dyrektor powitała szacownych gości i zaprosiła do obejrzenia przedstawień przygotowanych przez uczniów. Na początku wystąpiły maluszki z oddziału i punktu przedszkolnego. Oprócz wierszyków i piosenek pojawiły się tańce, które doprowadziły do wzruszenia niejedną dumną babcię lub dziadka. Następnie uczniowie klasy I i II wystawiły przedstawienie pełne ciekawych dialogów i wspaniałych strojów. Na zakończenie części artystycznej wystąpili uczniowie klasy III, którzy postanowili przedstawić swoim dziadkom jasełka. Z powodu chorób jakie zaatakowały małych aktorów nie byli oni w stanie zagrać przedstawienie w kościele, dlatego też pokazali je dla swoich Babć i Dziadków, którym jasełka bardzo się spodobały i z entuzjazmem nagrodzili je długimi brawami.
Po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali gromkie 100 lat dla zebranych gości, a następnie zaprosili seniorów na wspólny poczęstunek.
Bardzo dziękujemy wszystkim Babciom i Dziadkom za liczne przybycie, uczniom za piękna grę aktorską, a nauczycielom za przygotowanie ciekawego programu artystycznego. Życzymy wszystkim Babciom i Dziadkom wszystkiego co najlepsze z okazji ich święta, dużo zdrowia, zadowolenia z wnuków i samych radosnych chwil. Do zobaczenia w przyszłym roku!!!