Fundacja Małopolska Izba Samorządowa we współpracy z partnerami z Hiszpanii, Portugali, Belgii, Grecji przygotowała w ramach projektu TransForm@ platformę edukacyjną dla osób zainteresowanych prowadzeniem działalności e-commerce (z ang. Handel elektroniczny), ze szczególnym uwzględnieniem obszarów wiejskich. E-commerce otwiera szansę na nowe i bardzo oryginalne firmy, dzięki czemu, regiony wiejskie mogą znacząco zwiększyć swoją konkurencyjność, unikając wyludnieniu oraz zapewniając nowe możliwości pracy i życia.

Projekt TransForm@ realizuje trzy główne cele: zwiększenie umiejętności cyfrowych i e-biznesowych, wzrost zatrudnienia i przedsiębiorczości na obszarach wiejskich, wspieranie młodych osób w samozatrudnieniu.

W ramach projektu organizowane są szkolenia on-line, które adresowane są do osób zainteresowanych tworzeniem własnej działalności biznesowej na terenach wiejskich. Szkolenie składa z modułów, które omawiają najważniejsze elementy związane z założeniem i prowadzeniem działalności gospodarczej w Internecie: 
– Jak rozpocząć sprzedaż w Internecie ?
– Jak stworzyć biznes plan sklepu internetowego?
– Prawne aspekty e-commerce.
– Na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze nazwy i domeny sklepu internetowego?
– Jak zaprojektować sklep internetowy ?
– Jak wykorzystać media społecznościowe do pozyskania klientów?
– Na co zwrócić uwagę przy realizacji zamówień i wysyłki, ochronę w handlu elektronicznym oraz wiele, wiele innych.

Platforma zawiera również praktyczne porady i przykłady dobrych praktyk z działalności e-commerce z różnych branż. 
Więcej informacji nt. projektu i platformy edukacyjnej dot. e-biznes znajdziecie Państwo na stronie: http://ecommerce.fundacjamis.org.pl/