W sobotę, 2 lutego 2019 r. odbył się czwarty wykład zajęć na Iwanowickim Uniwersytecie Dziecięcym. Wykład zatytułowany były „Równe i silne eksperymenty”. Podczas wykładu dzieci mogły zobaczyć z bliska niesamowite eksperymenty, które wprawiły ich w niemały zachwyt.  Na zakończenie wykładu, mali studenci mieli okazję sami przeprowadzić łatwe i proste doświadczenia. Co pozwoliło im przenieść się  do świata wiedzy, pełnego niecodziennych zjawisk i tajemnic. 
Podczas trwania wykładów, z zajęć mogli skorzystać również rodzice naszych małych studentów, dla których prowadzone były zajęcia w ramach Akademii Rozwoju Rodzica. A temat zajęć nosił tytuł  „Rodzic też człowiek – emocje rodziców”.
Po wykładzie dzieci udały się na warsztaty plastyczne, prowadzone przez Panią Krystynę Kowalczyk, gdzie wykonywały piękne kartki walentynkowe oraz obrazy z motywem domów. 

Przypomnijmy: Iwanowicki Uniwersytet Dziecięcy to comiesięczne wykłady, konkursy, pokazy naukowe, warsztaty, eventy rodzinne i wycieczki! Celem inicjatywy jest zainspirowanie dzieci do własnych poszukiwań oraz pokazanie im różnorodności świata nauki.