Czerwiec w OWS Sieciechowice był piękny i jak zwykle bardzo aktywny. Mieliśmy okazję zmierzyć się ze wspaniałą techniką wykonywania kwiatków z kolorowych rajstop. Były to czerwone piwonie w doniczce. Myślę, że do tej techniki jeszcze raz powrócimy. Nasze Panie są bardzo kreatywne, ale także chętne do pomocy. Pomagają innym, którzy nie potrafią. Jest to wspaniały dar, który trzeba pielęgnować. Początek czerwca to tradycyjne ognisko z okazji “Zielonych Świątek”. Mieliśmy przyjemność również udać się do Teatru im. J. Słowackiego na spektakl pt. “Romeo i Julia” w nieco nowoczesnej odsłonie. Widowisko dające nam niecodzienne przeżycia. Nasze czerwcowe zajęcia skończyliśmy dość nietypowo – były to wyszywane haftem krzyżykowym “Maryjki z dzieciątkiem”. Mam nadzieję, że każda Pani, mimo oporów, po wakacjach przyniesie gotowe arcydzieło. Będzie to takie “zadanie domowe”. Oktawę Bożego Ciała zakończyliśmy pleceniem wianków z ziół, kwiatów i młodych pędów zbóż. Nasze przed ostanie zajęcia były szczególne, bo odwiedził nas gość – Pani Anna Mączka, wspaniała dziennikarka. Pozwoliła nam na chwile zadumy przy swoim reportażu pt.: “Pociąg papieski”. To prawdziwy pociąg zbudowany z wielkiej miłości do papieża przez kolejarzy. Najwspanialsze jest to, że w tym pociągu każdy może spotkać ducha Ojca Świętego. Wewnątrz pociągu znajduje się piękna wystawa zdjęć i materiałów wideo, która przeprowadza nas przez życiorys św. Jana Pawła II. Pani Aniu – Czekamy na ciąg dalszy.

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałe chwile, a teraz życzę pogody i owocnych wakacyjnych miesięcy. Może powstaną kolejne przepiękne arcydzieła, którymi pochwalimy się po wakacjach.

Realizowane zadanie „Wspieranie osób w podeszłym wieku w integracji z młodzieżą” w 2017 r. jest finansowane ze środków Wojewody Małopolskiego i budżetu Gminy Iwanowice.

Animator – Krystyna Kowalczyk