Biblioteka w Iwanowicach otrzymała niezwykłą książkę, napisaną przez Olgę Kersten-Matwin pt. “Córki i matki. 9 składników serdeczności”. Książkę tą otrzymaliśmy w darze od Fundacji Kerstenów.
Autorka książki była psycholożką i terapeutką z wieloletnim doświadczeniem zawodowym w Kanadzie i w Polsce. “Córki i matki. 9 składników serdeczności” to zbiór jej przemyśleń i doświadczeń – zawodowych i osobistych – związanych z relacjami matka-córka. Hanna Samson, autorka wstępu do obecnego, drugiego wydania pisze: “Ta książka inspiruje, pobudza do refleksji, wskazuje kierunek”.

Próbowałyście zmienić własną matkę? Nie ma szans. Ale relację z nią można uzdrowić. Autorka przeciwstawia się powszechnej w naszej kulturze tendencji do obwiniania matek i proponuje, by zacząć zmianę od siebie. Podpowiada jak wziąć odpowiedzialność za własne uczucia i reakcje. Dzieli się swoim osobistym i zawodowym doświadczeniem, z którego jasno wynika: moja relacja z matką zależy ode mnie. Z córką też.

Lektura obowiązkowa dla matek i córek, które chcą się wydostać z kręgu wzajemnych pretensji, żalu, poczucia winy. I wyjść na wolność.

Hanna Samson

Książka jest dostępna w bibliotece głównej w Iwanowicach oraz w Filiach w Sieciechowicach i w Widomej.