XXIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w tym roku był organizowany pod hasłem: „Porozmawiajmy o książkach Tygrysie”. Nasze biblioteki włączyły się do tegorocznej edycji  w dniach od 01 -12 czerwca 2024.

W czasie trwania akcji Oddział Biblioteki Publicznej w Sieciechowicach zorganizował „Czytanie pod chmurką” dla wszystkich oddziałów dzieci z Samorządowego Przedszkola „Słoneczne” w Iwanowicach – Oddział w Sieciechowicach. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od czytania ,, Lokomotywy ” J. Tuwima, a potem książki W. Chotomskiej pt. ,,Tadek Niejadek” zachęcając tym samym dzieci do czytania. Nie zabrakło też zabaw związanych z tekstem oraz słodkości.

Zachęcamy wszystkich powtarzając za Fundacją ABC XXI: „Czytajcie dzieciom 20 minut dziennie codziennie !!!”

Ponadto w Bibliotece Publicznej w Iwanowicach odbyło się czytanie dla dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Iwanowicach. Chętnych nie brakowało zarówno do słuchania jak i do czytania. Dodatkowo dzieci klas nauczania początkowego wzięły udział w „Ogólnopolskich Wyborach Książek” – akcji, w której nasza biblioteka zgłosiła swój udział. Wśród tych dzieci największą popularnością cieszyły się: „Harry Potter” – J. K. Rowling, „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” – Hugh Lofting, „Dzieci z Bullerbyn” – Astrid Lindgren.

Zachęcamy gorąco do kontynuacji czytania dzieciom, gdyż książka wyzwala uruchomienie dodatkowych funkcji młodych organizmów jak np. wyobraźnia, która sprzyja utrwalaniu i wzmacnianiu przeżyć emocjonalnych.