8 marca – Dzień Kobiet – był dniem świątecznie obchodzonym w Gminnym Zespole Szkół w Iwanowicach

       „Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy. I pierwszy promień bliskiej wiosny. Dzień bez kłopotów i bez trosk. Dużo radości. Dla mamy, Pani, dla dziewczynek, w domu, i w szkole, na wycieczce. Każdego dnia dobry uczynek – To jest od chłopców upominek”                                                                                                                                                  

                                                                                                                                                                     Zbigniew Jeżyna

Dzień Kobiet to coroczne święto obchodzone 8 marca jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie kobiet. Ustanowione zostało w 1910 roku.  W Polsce Dzień Kobiet był świętowany na szeroką skalę do 1993 roku. Za pierwowzór Dnia Kobiet przyjąć można obchodzone w starożytnym Rzymie Matronalia. 
Było to święto przypadające na pierwszy tydzień marca, związane z początkiem nowego roku, macierzyństwem i płodnością. Z okazji tego święta mężowie obdarowywali swoje żony prezentami i spełniali ich życzenia.

Dnia 8 marca 2017 r. w klasach I – III  już od samego rana panowała radosna atmosfera. Chłopcy, ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby uczynić ten dzień wyjątkowo miłym – i jako mali dżentelmeni „wyręczali” dziewczynki w codziennych obowiązkach. Obchody tego wyjątkowego dnia miały swoje zwieńczenie w uroczystości, podczas której chłopcy z klas I – III zaprezentowali program artystyczny, w którym zademonstrowali swoje umiejętności recytatorsko – muzyczne. Wszystkie kobiety z naszej szkoły, zarówno te duże, jak i te małe, otrzymały serdeczne życzenia, pierwsze wiosenne kwiaty oraz  niespodzianki, które z przyjemnością zostały wręczone „bohaterkom” marcowego święta…

Z okazji ŚWIĘTA KOBIET  najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie, radości życiowej… oraz, aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet…

                                                                                                                                                         Wychowawczynie klas I – III