W sobotnie popołudnie, 14 grudnia 2019 roku odbył się X Jubileuszowy Przegląd Pastorałek i Kolęd Ludowych Regionu Krakowskiego Krzeszowice. Organizatorem przeglądu było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. W Przeglądzie wzięły udział grupy i soliści z powiatu krakowskiego i chrzanowskiego: 3 grupy dziecięce i 2 młodzieżowe, 21 grup śpiewaczych oraz 12 solistów w kategorii osób dorosłych.

Gminę Iwanowice reprezentowały: w kategorii Grupa Śpiewacza – Dorośli – Zespół Śpiewaczy Ludowych Naramianki z Naramy  oraz Zespół Śpiewaczy Ludowych z Celin. W kategorii soliści wystąpiły Pani Marta Komasara z Celin oraz  Pani Ewa Drożniak z Maszkowa.

Przedstawicieli Gminy  zdobyły następujące miejsca:

– Pani Marta Komasara – I miejsce

– Pani Ewa Drożniak – III miejsce

– Zespół Śpiewaczy Ludowych Naramianki z Naramy- III miejsce

– Zespół Śpiewaczy Ludowych z Celin – III miejsce.

Wszystkim Paniom składamy serdeczne gratulacje.

 

Pragniemy się jeszcze pochwalić iż nasze Zespoły Ludowe z Celin i Maszkowa oraz Panie Ewa Drożniak i Marta Komasara nagrały wspólnie z innymi Zespołami płytę z ludowymi kolędami i pastorałkami. Wydawca płyty jest Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Rudno oraz Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach. Cieszymy się że ludowszczyzna regionu małopolskiego jest wciąż żywa, a muzyka i śpiew w tak wspaniałym okresie jakim są Święta Bożego Narodzenia  płynie prosto z serc i łączy pokolenia. Centrum Kultury Krzeszowice dziękujemy za współpracę i zaproszenie do projektu.

M.Świątek