Rusza jubileuszowa 15 edycja MAŁOPOLSKIEJ NOCY NAUKOWCÓW, której koordynatorem jest Województwo Małopolskie. Projekt skierowany do prawdziwych pasjonatów nauki, cieszy się ogromną popularnością i na przestrzeni lat zyskał miano jednej z największych inicjatyw popularnonaukowych w naszym regionie!

W piątkowy wieczór 24 września, po raz kolejny dzieci i młodzież nie tylko z Małopolski, ale również spoza województwa będą mieli okazję do zapoznania się z fascynującym światem wiedzy i eksperymentów.

Inaugurację wydarzenia rozpoczną pokazy eksperymentatorów pod hasłem „Naukowe urodziny”. Podczas otwarcia zostaną także ogłoszone wyniki konkursu plastycznego, który od 15 lat jest nieodzowną częścią Małopolskiej Nocy Naukowców. Jego Uczestnicy wykonali tegoroczne prace duchu hasła EKO-MOC NAUKOWCA. 2021 rok jest rokiem Stanisława Lema. Na tę okazję przygotowano specjalny pokaz naukowy nawiązujący do twórczości wybitnego polskiego futurologa, który w tym roku skończyłby 100 lat!

Kolejne widowiskowe pokazy takie jak płonąca ręka, wulkany, wodne czy ogniste tornado będzie można obejrzeć w trzeciej odsłonie widowiska. Pokazy naukowe przygotowane przez Województwo Małopolskie będą dostępne dla odbiorców w formie materiałów wideo z tłumaczeniem na polski język migowy, z napisami rozszerzonymi oraz z audiodeskrypcją.

Szczegółowy program wydarzenia jest dostępny na stronie:www.nocnaukowcow.malopolska.pl

Informacja o Małopolskiej Nocy Naukowców:https://www.malopolska.pl/…/przed-nami-jubileuszowa-15…