To już 10 raz zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  w Publicznym Gimnazjum w Naramie – jedynym sztabie  zorganizowanym na terenie Gminy Iwanowice. W tym roku graliśmy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W dniu finału, tj. 15 stycznia 2017 roku ( w mroźny zimowy dzień) 25 wolontariuszy z Publicznego Gimnazjum w Naramie

 i 19 wolontariuszy z Gimnazjum w Iwanowicach wyszło na ulice naszych miejscowości. Zachęcali darczyńców do pieniężnej ofiary, w zamian za czerwone serduszko i uśmiech na twarzy. Serca mieszkańców  Gminy były tak wielkie, że pozwoliły na zebranie w naszym sztabie imponującej kwoty – 17715,06 zł. W tym roku pośród wolontariuszy największe kwoty zebrali: Wiktoria Kubiak – 1379,46 zł. / PG  Narama/, Laura Żurek – 1269,31 zł. /PG Narama/, Patryk Zębala – 1247,00 zł. /Iwanowice/. Jednak nie o rekordy tu chodzi, ale o wrażliwość, zaangażowanie i zjednoczenie w ważnych chwilach – nie tylko tych trudnych, ale i radosnych ( do tych niewątpliwie należy WOŚP).

 Prace w sztabie  koordynowały nauczycielki: p. Magdalena Dębska

 i p. Krystyna Płażek – Opyrchał, a przy rozliczaniu puszek pomagały im panie: Barbara Borek, Gabriela Cieślik, Barbara Nowakowska i Alina Warszawska.

Z całego serca dziękujemy młodym wolontariuszom z Gimnazjum w Naramie

 i Iwanowicach za wielkie zaangażowanie, ich rodzicom za opiekę i dowóz ,

a  wszystkim darczyńcom za hojność.

Kochani gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej.

Sztab w Naramie