Weź ze sobą rodzica, babcię , dziadka lub starsze rodzeństwo i jak najszybciej przyjdź do biblioteki ? po odbiór wyprawek czytelniczych w ramach akcji “Mała książka- wielki człowiek”.
Serdecznie zapraszamy i CZEKAMY na WAS ‼️

PS.
Zdajemy sobie sprawę, że przedszkolaki w większości nie potrafią jeszcze czytać, dlatego do wszystkich odbiorców tej wiadomości, apelujemy o przekazanie informacji Waszym najbliższym przedszkolakom oraz o zabranie ich do Biblioteki, w celu założenia karty i odbioru wyprawki czytelniczej?.

Co należy zrobić, krok po kroku:

➡️ Odwiedź z dzieckiem Bibliotekę w Iwanowicach lub jedną z naszych Filii w Sieciechowicach lub w Widomej

➡️ Poinformuj bibliotekarza, że chcecie przystąpić do projektu MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK.

➡️ Zapisz dziecko do biblioteki, wypożyczcie książkę i odbierzcie bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla… ” oraz Kartę Małego Czytelnika, na której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki– jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem książki z księgozbioru dziecięcego.

➡️ Pozwól dziecku samodzielnie dokonać wyboru książki, naw et jeśli wydaje Ci się nietrafiony. Jeśli będzie to książka wybrana przez dziecko, to z pewnością chętnie po nią sięgnie po powrocie do domu.

➡️ Przeczytajcie wspólnie wypożyczoną książkę. Postaraj się poświęcić czas całkowicie na wspólne czytanie. Odłóż telefon, wyłącz radio / telewizor, usiądźcie wygodnie i przytulcie się do siebie. Spraw , by ten czas był wyjątkowy i tylko Wasz ?. Niech wspólne czytanie stanie się rytuałem, z którego oboje będziecie czerpać wielką przyjemność?.

➡️ Oddajcie książkę do biblioteki w terminie i wypożyczcie kolejne. Pamiętaj o zabraniu Karty Małego Czytelnika i pozwól maluchowi przykleić na nią naklejkę. Po uzbieraniu 10 naklejek Twoje dziecko otrzyma imienny dyplom?. To potwierdzenie nie tylko jego aktywności czytelniczej, ale także Waszych wspólnych przygód z książką.